Aktualijos

Lenkijos vaizdo žaidimų kūrimo sektorius per pandemiją dar labiau suklestėjo

Lenkijos vaizdo žaidimų kūrimo sektorius per koronaviruso pandemiją dar labiau suklestėjo, o žaidimų kūrėjų akcijų kursai nuo sausio smarkiai pakilo, rašo lenkų dienraštis „Rzeczpospolita“.

Lenkija jau yra labai gerai žinoma žaidimų sektoriuje ir jos kūrėjai per pandemiją, dėl kurios milijardai žmonių pastaraisiais mėnesiais buvo priversti likti namuose, dar sustiprino savo pozicijas.

Apie 500 nepriklausomų studijų per metus sukuria apie 100 žaidimų, tarp kurių yra ir populiarumo visame pasaulyje sulaukę „The Witcher“, „Dying Light“ ir „Frostpunk“.

Varšuvos vertybinių popierių biržos žaidimų sektoriaus indeksas „WIG.Games“, į kurį yra įtrauktos 30 didžiausių bendrovių akcijos, per pastaruosius dvylika mėnesių pašoko daugiau kaip 100 procentų.

O penkių didžiausių įmonių, įskaitant „CD Projekt Red“, „Ten Square Games“, „PlayWay“, „11 Bit“ ir „CI Games“, rinkos vertė nuo sausio padidėjo 45 proc. iki 45,7 mlrd. zlotų (10,4 mlrd. eurų).

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply