Aktualijos

JAV leido amerikiečių bendrovėms bendradarbiauti su „Huawei“ kuriant 5G sistemas

JAV prekybos departamentas patvirtino, kad panaikins anksčiau nustatytus apribojimus amerikiečių bendrovėms bendradarbiauti su Kinijos technologijų milžine „Huawei“ kuriant naujosios kartos (5G) mobiliojo ryšio sistemą.

JAV patvirtino, kad „peržiūrės savo draudimus amerikiečių bendrovėms, kurios bendradarbiauja su Kinijos „Huawei“, siekiant užtikrinti, kad jos galėtų dirbti kartu kurdamos naujos kartos 5G tinklų standartus“,– sakoma Prekybos ministerijos įraše, paskelbtame socialiniame tinkle „Twitter“.

Tuo pat metu paskelbtas JAV prekybos sekretoriaus Wilburo Rosso (Vilburo Roso) pranešimas, kuriame sakoma: „JAV neatsisakys lyderystės pasaulinių inovacijų srityje. Prekybos ministerija privalo ginti JAV nacionalinį saugumą ir užsienio politikos interesus, skatindama amerikiečių pramonę visapusiškai įsitraukti į Jungtinių Valstijų technologijos pavertimo pasauliniais standartais procesą“.

JAV pareigūnai tvirtina, kad, „Huawei“ veikia Kinijos vyriausybės interesais, o jos technologijos naudojimas kitose šalyse atveria Kinijai kelią į valstybės paslaptis, kenkiančias nacionaliniam saugumui.

Pati bendrovė ne kartą griežtai paneigė tokius kaltinimus.

JAV yra įtraukusios „Huawei“ į juodąjį sąrašą ir uždraudė amerikiečių įmonėms pardavinėti jai elektroninės įrangos gamybos komponentus, visgi šio draudimo įsigaliojimas jau kelis kartus buvo atidėtas.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply