Aktualijos

Pensilvanijoje keli šimtai žmonių protestavo prieš karantiną

JAV Pensilvanijos valstijoje keli šimtai žmonių penktadienį surengė protestą prieš karantiną dėl koronaviruso pandemijos, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris; nemažai demonstrantų nešėsi plakatus, kuriuose save vadino „savanaudžiais ir tuo besididžiuojančiais“.

Demonstracija Pensilvanijos sostinėje Harisberge buvo surengta nepaisant jau paskelbtų planų, kad didžiojoje valstijos dalyje nuo gegužės 22 dienos bus pradėti švelninti apribojimai.

Tik nedidelė dalis demonstrantų dėvėjo kaukes ar laikėsi socialinio atstumo taisyklės. Daugelis jų buvo prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) rėmėjai, keli ragino jį perrinkti per lapkritį vyksiančius rinkimus.

Tie, kurie nenešioja kaukių, JAV dažnai vadinami „savanaudžiais“, o šalyje diskusijos dėl įsakymų likti namuose tapo labai politizuotos.

Iki šiol Pensilvanija, kuri skelbia, kad užregistravo daugiau nei 60 000 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų ir 4 300 mirčių, nuo pandemijos nukentėjo mažiau nei kaimyninės Niujorko ir Naujojo Džersio valstijos.

„Aš buvau paveiktas. Buvo paveikta mano žmona, mano draugai. Šis karantinas paveikė visus Pensilvanijos žmones“, – sakė vienas iš protesto lyderių Matthew Bellisas (Metjus Belisas).

Pastarąjį mėnesį JAV padaugėjo prieš karantiną nukreiptų demonstracijų, ypač vadinamosiose svyruojančiose valstijose, kurios yra itin svarbios prieš artėjančius rinkimus. 

Jas skatina ir prezidentas D. Trumpas, norintis greitai atgaivinti ekonomiką.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply