Aktualijos

Neramumų apimtame Mineapolyje darbo metu sulaikyta CNN reporterių komanda

JAV policija penktadienį sulaikė televizijos CNN reporterių komandą, tiesiogiai nušvietinėjusią įvykius Mineapolio mieste, kur prieš kelias dienas įsiplieskė riaušės dėl vieno afroamerikiečio žūties jį sulaikant policijai.

Komanda vėliau buvo paleista.

Televizijos tinklas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Omaras Jimenezas (Omaras Chimenesas) ramiai kalbasi su lazdomis ginkluotais riaušių policininkais, o paskui nuvedamas surakintas antrankiais.

„Gal galėtumėte man pasakyti, kodėl esu suimamas, pareigūne? – sako O. Jimenezas. – Kodėl esu suimamas, pareigūne?“

Įraše negirdėti jokio atsakymo.

Pasak CNN, taip pat buvo sulaikyti su šiuo korespondentu dirbę prodiuseris ir kameros operatorius.

Anksčiau, kai Minesotos valstijos policija apsupo O. Jimenezą, kol jis pranešinėjo apie įvykius, reporteris kalbėjo su pareigūnais ir pareiškė norįs su jais bendradarbiauti.

„Eisime visur, kur norėtumėt, kad nueitumėm“, – sakė juodaodis O. Jimenezas. CNN socialiniame tinkle „Twtitter“ pareiškė, kad riaušių vietoje taip pat dirbo baltaodis žurnalistas, bet jis esą nebuvo sulaikytas.

O. Jimenezas pasirodė eteryje vėliau penktadienį, policijai jį paleidus. Anot CNN, Minesotos gubernatorius Tim Walzas (Timas Volzas) atsiprašė tinklo.

Anksčiau CNN paskelbė pareiškimą, kuriuo pasmerkė policijos veiksmus.

„CNN reporteris ir jo prodiuserių komanda šį rytą buvo areštuoti Mineapolyje už tai, kad atliko savo darbą, nors ir prisistatė – tai akivaizdus Pirmosios pataisos jiems suteiktų teisių pažeidimas“, – pabrėžė tinklas.

O. Jimenezas lankėsi mieste, nušviesdamas trečią naktį iš eilės trukusias riaušes, įsiplieskusias žuvus George’ui Floydui (Džordžui Floidui), suimtam dėl įtariamo mėginimo atsiskaityti parduotuvėje padirbtu banknotu.

Praeivio nufilmuotame vaizdo įraše matyti, kad baltasis pareigūnas Derekas Chauvinas (Derekas Šovinas) keliu spaudė įtariamojo kaklą, o G. Floydas sakė negalįs kvėpuoti. Bėgant minutėms G. Floydas pamažu liovėsi kalbėjęs ir judėjęs.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą