Aktualijos

Lietuva suteikė prieglobstį naftos užteršimu Rusijoje įtariamam verslininkui R. Ružečko

Lietuva suteikė prieglobstį naftos užteršimu Rusijoje įtariamam verslininkui, buvusiam „Transneft“ Samaros terminalo vadovui Romanui Ružečko, ketvirtadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Apie šių metų kovą verslininkui suteiktą prieglobstį portalui patvirtino Migracijos departamentas.

R. Ružečko, bėgdamas nuo baudžiamojo persekiojimo savo šalyje, į Lietuvą atvyko pernai vasarą, tuomet buvo sulaikytas ir suimtas.

Verslininko advokatai apskundė Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą jį suimti, šį skundą patenkino Vilniaus apygardos teismas ir verslininkas buvo paleistas į laisvę, tačiau jam buvo uždėta apykojė.

Rusijos teisėsauga įtaria, kad R. Ružečko prisidėjo prie naftos užteršimo Rusijos bendrovės „Transneft“ valdomame tinkle.

Rusijos naftotiekis „Družba“ buvo sustabdytas balandžio 19-ąją, jame nustačius didelę koncentraciją dichloretano – toksiškos, stiprų korozijos poveikį turinčios medžiagos.

Reaguojant į tai, nutrauktas užterštos naftos tiekimas mažiausiai į šešias Europos šalis, tuo metu Rusijos teisėsauga pernai gegužę jam už akių paskyrė areštą ir paskelbė jo paiešką.

Rusijos verslininko advokatas Rolandas Tilindis yra sakęs, kad baudžiamasis procesas Rusijoje jo kliento atžvilgiu gali būti neobjektyvus.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

1 reply »

Leave a Reply