Aktualijos

Afganistane žuvo 6 žmonės, kilus susirėmimui per maisto produktų dalijimo akciją

Afganistane šeštadienį du policininkai ir keturi civiliai žuvo per susirėmimą, kilusį tuo metu, kai Goro vilajete gyventojams buvo dalinama parama maisto produktais.

Provincijos sostinėje Firozkohe šimtai žmonių susirinko prie gubernatoriaus kanceliarijos, kad gautų pagalbos.

Iš karto nebuvo žinoma, kodėl kilo smurto protrūkis, tačiau pareigūnai teigė, kad jį sukėlė minioje buvę ginkluoti asmenys.

„Protestuotojai pradėjo šaudyti į policininkus“, – teigė provincijos gubernatoriaus atstovas spaudai Arefas Haberas.

„Žuvo keturi civiliai gyventojai, įskaitant vietinio radijo darbuotoją ir du policininkus“, – pranešė A. Haberas ir pridūrė, kad buvo sužeista 19 žmonių.

Pasak A. Habero, protestuotojai taip pat sumušė apsaugos darbuotojus, todėl pradėtas šio įvykio tyrimas.

Vidaus reikalų ministerija patvirtino žuvusiųjų skaičių pareiškime, sakydama, kad „kai kurie nelegaliai ginklai ginkluoti vyrai minioje užpuolė vyriausybės pastatą“, todėl policija buvo priversta pradėti šaudyti į orą, kad išsklaidytų minią.

Goro provincijos tarybos viršininko pavaduotojas Abdulas Rahmanas Aksanas taip pat patvirtino įvykį ir mirčių skaičių.

Afganistano viceprezidentas Amrullah Salehas (Amrula Salehas) teigė, kad išpuolis buvo „šokiruojantis“, ir „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad „vyriausybė rimtai tiria įvykį“.

Labdaros grupė dalijo maistą maždaug 1 000 vietos šeimų. Maisto produktų dalijimas yra įprasta praktika šalyje per šventą musulmonų Ramadano mėnesį.

Afganistanas šiuo metu kovoja su vis stiprėjančiu koronaviruso protrūkiu, kuris paaštrino skurdžios šalies aprūpinimo maistu problemas.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą