Aktualijos

Brazilijos prezidentas ragina žaisti: futbolininkai nemirs, nes jie atsparesni

Jairas Bolsonaro nori vėl matyti futbolo varžybas, nors jo vadovaujamoje Brazilijoje koronaviruso užsikrėtimų skaičius pastaruoju metu labai išaugęs. Brazilijos prezidentas pareiškė, kad žaidėjai vargu ar mirs nuo COVID-19, nes yra gerai pasirengę fiziškai.

J.Bolsonaro yra vienas iš kelių pasaulio šalių lyderių, kurie vis dar nemato koronaviruso pavojaus.

Kaip ir Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukošenka, taip ir Brazilijos prezidentas stengiasi COVID-19 sumenkinti ir vadina virusą „mažu gripu“.

Vis dėlto Brazilijoje nuo kovo 15 dienos sustabdytos futbolo varžybos. Šalies čempionatas buvo nukeltas į gegužę, bet dabar tai neatrodo realu – Brazilija tapo koronaviruso epicentru Lotynų Amerikoje su daugiau nei 5,9 tūkst. mirčių. Gydytojai kalba, kad pandemijos pikas smogs dar po dviejų savaičių.

„Yra daugybė žmonių futbole, kurie norėtų sugrįžti, nes bedarbystė beldžia į futbolo klubų duris taip pat, – sakė J.Bolsonaro per interviu „Radio Guaiba“. – Futbolininkai, jei užsikrės virusu, turės mažą galimybę numirti. Tai dėl to, kad jie fiziškai pasirengę, jie yra sportininkai.“

Brazilijos prezidentas tvirtino, kad naujasis šalies sveikatos ministras mano, jog rungtynės galėtų sugrįžti į stadionus be sirgalių.

„Sprendimas tęsti futbolą nebus mano, bet mes galėtume padėti,“ – sakė J.Bolsonaro, pridūręs, jog kalbėjosi su „Gremio“ komandos treneriu Renato Portaluppi apie tai, o šis užsiminęs, jog žaidėjai nerimauja dėl viruso.

Kaimyninė Argentina jau atšaukė likusį 2019-2020 m. sezoną dėl pandemijos.

Prancūzija irgi apsisprendė pabaigti pirmenybes, ketvirtadienį paskelbusi sustabdytame čempionate pirmavusį Paryžiaus „Saint-Germain“ klubą čempionu.

Brazilijos futbolo konfederacija paskelbė šią savaitę, kad pirmenybės turėtų sugrįžti, kai tik bus įmanoma, užtikrinant saugumą ir medicininę apsaugą.

Kiek anksčiau sporto vadovybė nusiuntė J.Bolsonaro sveikatos ministro įspėjimus, kokių žingsnių reikia imtis, kad čempionatas atgytų, nors detalių neatskleidė.

„Sao Paulo“ klubo direktorius Rai, 1994 metais tapęs pasaulio čempionu, teigė, kad jo komanda nenori žaisti per pandemiją.

Jis taip pat pareikalavo J.Bolsonaro atsistatydinimo dėl „neatsakingo“ krizės valdymo.

„Mes norime grįžti tinkamu laiku, pagal visas rekomendacijas, ir saugiai“, – „GloboEsporte“ sakė Rai.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply