Aktualijos

Turkija žada ginti Tripolio vyriausybę nuo Kh. Haftaro „diktatūros“

Turkija trečiadienį apkaltino Libijos maršalą Khalifą Haftarą (Chalifą Haftarą) siekiant „sukurti karinę diktatūrą“ ir pažadėjo „ginti“ tarptautinės bendruomenės pripažįstamą vyriausybę Tripolyje.

Naftos turtinga Šiaurės Afrikos valstybė chaoso gniaužtuose yra nuo 2011 metų, kai per kelių didžiųjų Vakarų valstybių remtą sukilimą buvo nuverstas ir nužudytas ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis). Dėl valdžios Libijoje varžosi konkuruojančios administracijos, kurių viena įsikūrusi šalies vakaruose, o kita – rytuose.

Kh. Haftaras, kontroliuojantis dideles Rytų Libijos dalis, pernai balandį pradėjo sostinės Tripolio puolimą. Pirmadienį  jis pareiškė, kad jo vadinamoji armija „sutiko su žmonių valia ir mandatu“.

Turkijos užsienio reikalų ministerija sukritikavo šį pareiškimą.

„Šiuo pareiškimu Kh. Haftaras dar kartą pademonstravo, kad neieško politinio sprendinio šiai krizei Libijoje, nepalaiko tarptautinių pastangų šiuo požiūriu… ir siekia sukurti karinę diktatūrą šalyje“, – nurodoma pareiškime.

Turkija palaiko Jungtinių Tautų pripažįstamą Tripolio Nacionalinės santarvės vyriausybę (NSV) ir yra ten dislokavusi karių bei proturkiškų kovotojų iš Sirijos.

Ministerija paragino tarptautinę bendruomenę „nedelsiant reaguoti į šį asmenį, kuris be abejonės demonstruoja savo ketinimus įvesti chuntos režimą Libijoje“.

Turkija ir „tikrai ir toliau palaikys broliškosios Libijos žmones, gindama Nacionalinės santarvės vyriausybę ir visas kitas teisėtas Libijos institucijas“, nurodoma ministerijos paskelbtame pareiškime.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply