Politika

Svarbiausių naujienų santrauka (su video)

Nauji 300 mln. eurų vertės „Black Hawk“

Krašto apsaugos sistemos vadovybė priėmė sprendimą atsisakyti Lietuvos kariuomenėje šiuo metu naudojamų sovietinių sraigtasparnių Mi-8 ir pradėti derybas dėl naujų karinių sraigtasparnių įsigijimo.

Atlikus rinkos analizę pagal Lietuvos kariuomenės keliamus reikalavimus, nuspręsta, kad optimaliausias variantas yra Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės siūlomas universalus karinis sraigtasparnis „Black Hawk“.

Planuojama sraigtasparnių įsigijimo vertė – apie 300 mln. eurų.

Elektra gali brangti iki 15%

Elektra buitiniams vartotojams nuo kitų metų sausio gali brangti iki 15%. Energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno teigimu, tai vyksta dėl augančių rinkos kainų, ir elektra turėtų brangti panašiai, kaip ir šių metų pradžioje. Nuo šių metų elektra buitiniams vartotojams brango apie 15%, o dujos 12-18%.

Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus

Vilniaus meras Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus liepdamas nuimti Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą, konstatavo Generalinė prokuratūra.

R. Šimašius įsitikinęs, kad atminimo lentų kabinimo tvarkos nepažeidė, nes jos iki šiol nebuvo ir tik šią savaitę taryba inicijavo jos sukūrimą.

Rusijos karinė policija tarp Sirijos ir Turkijos

Rusijos karinė policija bandys užkirsti kelią karui tarp Sirijos ir Turkijos. Tam ji patruliuos teritorijoje tarp abiejų šalių armijų, iš kurių amerikiečiai evakavosi dieną prieš tai. Apie tai rašo „Vedomosti“, remdamasis Gynybos ministerijos šaltiniu. Anot jų, viskas vyksta aukščiausio lygio Maskvos ir Vašingtono susitarimu.

L. Kučmos atstovė suformulavo naujas Minsko susitarimų įgyvendinimo sąlygas

Kučmos atstovė suformulavo naujas Minsko susitarimų įgyvendinimo sąlygas. LPR ir DPR išardymas, paliaubos, pajėgų išvedimas ir užsienio kariuomenės išvedimas iš Ukrainos. Anot Peskovo, naujasis įvadas netikėtas tiek Maskvai, tiek Berlynui, tiek Paryžiui.

Kim Jong-uno jojimas baltu žirgu

Viso pasaulio žiniasklaida stebisi, ką reiškia Kim Jong-uno jojimas baltu žirgu į Pektusano kalno viršūnę. KLDR centrinė telegrafo agentūra paskelbia apie didelę operaciją kaip vykstančios Korėjos revoliucijos dalį. Kalnas turi šventą statusą. Kim ją ne kartą aplankė, pavyzdžiui, 2017 m., prieš paleisdamas tarpžemynines raketas

„Gazprom“ per palydovą atjungė importuotus kompresorius

Rusijos kompanijai „Gazprom“ per palydovą atjungė importuotus kompresorius. Pasak vieno iš įmonės vadybininkų, dabar Austrijos įmonės gaminama įranga yra nenaudinga ir virto metalo laužu. Viskas buvo atskleista per vieną iš vidaus susitikimų. Dabar komponentams ieškomi Rusijos analogai.

„General Motors“ ir bendrovės vadovybė pasiekė preliminarų susitarimą

„General Motors“ ir bendrovės vadovybė pasiekė preliminarų susitarimą, praneša CNN. Tai galėtų nutraukti daugiau nei mėnesį trunkantį streiką. Vis dar neaišku, ar bus patenkinti visi darbuotojų reikalavimai. Automobilių koncerno nuostoliai siekė apie 2 milijardus dolerių.

Čikagoje – didžiausias mokytojų streikas

Čikagoje – didžiausias mokytojų streikas per septynerius metus. Be to, kad pagerėtų darbo sąlygos, 24 tūkst. valstybinių mokyklų darbuotojų reikalauja mažesnių būsto kainų mieste. Jie teigia, kad tai lemia gyventojų nutekėjimą.

Vatikane pristatė išmaniuosius karoliukus

Vatikane pristatė išmaniuosius karoliukus tik už 100 eurų. Jie moko maldas, stebi maldos eigą, taip pat skaičiuoja sudegintų kalorijų skaičių ir fizinės bei dvasinės veiklos rodiklius.

Rusijoje gydytojus priverstinai išstūmė iš pastato kartu su pacientais

Rusijoje gydytojai, nepritariantys tuberkuliozės ligoninės uždarymui netoli Kurgano, buvo priverstinai išstumti iš pastato kartu su pacientais. Taip pat buvo sulaikyti „Aljanso“ gydytojų sąjungos vadovas ir keli gydytojai.

Erdoganas susitiko su JAV viceprezidentu Pensu

Erdoganas susitiko su JAV viceprezidentu Pensu. Jie susitarė dėl penkių dienų paliaubų su kurdais. Per tą laiką kurdai turės išvesti savo pajėgas 30 kilometrų nuo Turkijos sienos. Nepaisant paliaubų, vietos žiniasklaida pranešė apie besitęsiančią kovą.

Katalonijoje prasidėjo bendras streikas

Katalonijoje po protestų, vykstančių penkias dienas, prasidėjo bendras streikas. Keliai buvo užblokuoti, Barselonos oro uoste buvo atšaukta daugiau nei 50 skrydžių. Protestuotojai reikalauja išlaisvinti nuteistus Katalonijos politikus ir tuo pat metu reikalauja pagerinti darbo sąlygas. Buvęs Katalonijos vadovas pasidavė Belgijos valdžiai, jis kaltinamas neteisėto referendumo dėl regiono nepriklausomybės organizavimu. Dabartinis Katalonijos vadovas Toras ragina nutraukti riaušes.

„Pagaliau naujienos“ reportažas

Leave a Reply