Aktualijos

Skvernelis: lieka reikalavimai dėvėti kaukes viešajame transporte, masiniuose renginiuose

Vyriausybei nuo birželio 17 dienos atšaukus karantiną, premjeras sako, kad kol kas reikalavimai dėvėti kaukes viešajame transporte, masiniuose renginiuose išlieka, o pakeitimus po savaitės galės priimti sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Yra rekomendacijos operacijų vadovo – jis niekur nedingsta, jo funkcija išlieka. Ribojimai, kurie yra numatyti šiandien dėl asmens apsaugos priemonių dėvėjimo, jei mes kalbėtumėme apie transportą, apie masinio susibūrimo vietas – tas išlieka“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Anot jo, lankytojų skaičiaus ribojimai maitinimo įstaigose taip pat kol kas išlieka, bet premjeras neatmetė, kad artėjant karantino pabaigai „gali būti pokyčių“. Dėl jų pasibaigus karantinui taip pat spręs A. Veryga.  

„Tai priklausys nuo realios situacijos – šiandien nespėliokime, ketinimus gali išsakyti specialistai ir sveikatos apsaugos ministras“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras sako, kad „vis daugiau turime duomenimis pagrįstų įrodymų“, kad kaukės padeda apsaugoti nuo užkrato kitus todėl ragino jas dėvėti net ir jei neliks prievolės.

„Jauskime atsakomybę už kitus, saugokime, ir manau, kad tų rekomendacijų ir privalomų sąlygų, kurios išlieka pagal operacijų vadovo sprendimą, reikia tiesiog laikytis ir vykdyti jas – tai tikrai padės“, – sakė jis.

Vyriausybė nuo birželio 17 dienos atšaukė dėl koronaviruso pandemijos įvestą karantiną, tačiau kaip įrankį koronaviruso valdymui paliko vasario pabaigoje šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją.

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

1 reply »

  1. Dėvėkite,dėvėkite tas kaukes,kurios neapsaugo,o dar kenkiajei dėvite ilgiau negu 2 val ,.Užtad ,dabar liepia kaukes,rytoj lieps jiems(verygai,ir skverneliui) subines bučiuot,tai su kauke nors lūpų neišsitepsit ,Sėkmės ,tiems kas nešioja.Avinus lengva valdyti.

Leave a Reply