Aktualijos

Lesoto premjeras dislokavo armiją „ramybei ir tvarkai atkurti“

Lesoto premjeras šeštadienį paskelbė, kad gatvėse dislokavo armiją „ramybei ir tvarkai atkurti“, ir sakė, kad kai kurios įstatymo priežiūros institucijos, kurių jis neįvardijo, kenkia demokratijai.

Per visuomeninę televiziją kreipdamasis į šalies gyventojus, Thomas Thabane (Tomas Tabanė) sakė, kad „dislokavo armiją perimti šios situacijos kontrolės, imtis būtinų priemonių prieš šiuos elementus… ir atkurti ramybę ir tvarką“.

„To reikia norint išvengti pavojaus valstybei“, – pabrėžė jis.

Vyriausybei artimas šaltinis informavo, kad kariuomenė areštavo policijos komisarą Holomo Molibeli (Holomą Molibelį), jo pavaduotoją Paseką Mokete (Paseką Moketę) ir dar vieną aukšto rango policijos pareigūną.

Gatvėse patruliavo gausios ginkluotų karių, dėvėjusių neperšaunamas liemenes ir šalmus, pajėgos. Kiti kareiviai po Maseru važinėjo šarvuočiais.

Ministro pirmininko įsakas yra vėliausias šioje Pietų Afrikos karalystėje besirutuliojančios sagos posūkis.

80 metų Th. Thabane spaudžiamas atsistatydinti dėl policijos įtarimų, kad premjeras galimai prisidėjo prie savo žmonos, su kuria tuo metu gyveno skyrium, nužudymo 2017-aisiais.

Sprendimą dislokuoti armiją jis priėmė diena po to, kai Konstitucinis Teismas panaikino jo nurodymą trims mėnesiams uždaryti parlamentą.

Vyriausybės vadovas praėjusį mėnesį sustabdė parlamento darbą, šiam priėmus įstatymą, draudžiantį Th. Thabane sušaukti pirmalaikius rinkimus, jeigu jis pralaimėtų jam gresiantį balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Redaktorė Miglė Giri

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply