Aktualijos

Kinija siunčia pagalbą į Italiją

Kinija suteikė pagalbą Italijai, išsiųsdama į šalį savo medikų komandą. Ją sudaro penki medikai ekspertai, vienas Kinijos Raudonojo Kryžiaus narys ir specialistas iš Kinijos Ligų kontrolės ir prevencijos centro. Ši komanda į Italiją atsiveš su savimi savo surinktas žinias, patirtį ir įgūdžius, kurie padės kovojant prieš koronavirusą, – taip antradienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi italų užsienio reikalų ministrui Luigi di Maio.

Nusileidusi Romoje Kinijos specialistų komanda atsivežė daugiau nei tikėtasi. Raudonojo kryžiaus atstovas Sun Shuopeng per konferenciją sakė, kad kartu su specialistais Kinija atsiuntė ir 31 tonos siuntą, kurią sudaro kvėpavimo įrenginiai, specialūs kostiumai, kaukės, kraujo ir plazmos bei kai kurie naujausi vaistų mėginiai prieš koronavirusą.

„Be šios siuntos mes atsivežėme draugiškus savo šalies jausmus, nes kai Kinijoje prasidėjo epidemija, Italija pasisiūlė padėti ir mus palaikė. Atvykome atsilyginti“.

Kinijos ambasadorius Italijoje pridėjo, jog „Kinija giliai apgailestauja dėl to, kas dedasi Italijoje. Mūsų tauta niekada neužmiršo Italijos pagalbos mums praeityje ir net visai neseniai, todėl norime kaip nors už tai atsilyginti“. Tai – kiniškas būdas pasakyti „ačiū“.

Naujausiais duomenimis, Kinija papildomai atsiuntė 500 000 kaukių, 1800 specialių kostiumų ir 150 000 pirštinių, virš 50 000 testų rinkinių. Kinija taip pat siunčia 1 500 000 kaukių į kitas Europos šalis, kaip Ispaniją ir Belgiją.

Kinija savo pagalbos ranką tiesia ir kitoms šalims, tuo tarpu Europos Sąjungos šalys nusisuko nuo Italijos ir atgręžė nugarą.

Vertė Jeanne-Rūta Mažunaitytė

Šaltiniai: 1, 2, 3, 4, 5, 6

1 reply »

Leave a Reply