Aktualijos

JAV atidarė konsulatą Grenlandijos sostinėje

Jungtinės Valstijos atidarė konsulatą Grenlandijos sostinėje Nūke, trečiadienį pranešė JAV ambasada Kopenhagoje.

„Konsulatas yra dar vienas teigiamas tvirto bendradarbiavimo tarp JAV vyriausybės ir Grenlandijos bei Danijos vyriausybių ženklas“, – teigė JAV ambasadorė Carla Sands (Karla Sands).

Leidimą Vašingtonui įsteigti konsulatą Nūke Kopenhaga suteikė pernai gruodį.

Balandžio pabaigoje Grenlandija pranešė priėmusi JAV pasiūlymą dėl 12,1 mln. dolerių (10,7 mln. eurų) finansavimo kasybos, turizmo ir švietimo sritims.

Grenlandija turi savo parlamentą, tačiau už jos užsienio ryšius atsakinga Kopenhaga, o didžiausios pasaulio salos ekonomika smarkiai priklauso nuo Danijos subsidijų.

Dėl turimų gamtos išteklių (įskaitant naftą, dujas, auksą, deimantus, uraną ir cinką) ir dėl su visuotiniu atšilimu susijusių naujų jūrų maršrutų perspektyvos Grenlandija sulaukia daug didžiausių valstybių, daugiausia JAV, Kinijos ir Rusijos, susidomėjimo.

2019 metų rugpjūtį JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) išreiškė mintį apie Grenlandijos, kuri šiuo metu yra autonominė Danijos teritorija, įsigijimą. Tiek Grenlandija, tiek Danija atmetė tokią galimybę.

Paskutinis JAV konsulatas Nūke užsidarė 1953 metais.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply