Aktualijos

Demonstrantai Rusijoje protestavo prieš griežtas karantino priemones

Pietų Rusijoje keli šimtai demonstrantų pirmadienį surengė protestą prieš griežtas karantino priemones, kuriomis siekiama suvaldyti koronaviruso pandemiją.

Protestuotojai, nepaisydami rekomendacijų dėl socialinio atstumo, susirinko prie regiono vyriausybės būstinės Vladikaukaze, Šiaurės Osetijos respublikos, įsikūrusios Kaukazo kalnuose, sostinėje.

Susirinkusieji, tarp kurių buvo žmonių, per karantiną netekusių darbo, nušvilpė su minia pasikalbėti išėjusį vietos pareigūną, tvirtinusį, kad karantino priemonės yra būtinos norint sustabdyti koronaviruso plitimą.

Daugelis demonstrantų ragino atsistatydinti gubernatorių Viačeslavą Bitarovą.

„Buvo uždarytos kompanijos, o žmonės neteko savo pajamų šaltinio“, – naujienų agentūrai AFP sakė proteste dalyvavusi Indira Gabolajeva.

„Jie nežino, iš ko gyventi. Jie bijo bado labiau nei kažkokios infekcijos“, – pridūrė ji.

Moteris tvirtino, kad karantinas pakurstė jau egzistuojančias socialines ir ekonomines problemas, įskaitant rublio nuvertėjimą dėl staigaus naftos kainų kritimo.

Dauguma demonstrantų nebuvo užsidengę savo veidų ir nesilaikė rekomendacijų dėl socialinio atstumo.

I. Gabolajeva sakė, kad daugelis protestuotojų abejoja koronaviruso rimtumu ir karantino būtinybe.

Riaušių policija sulaikė kelis šio protesto, kuris yra viena pirmųjų didesnių šalyje surengtų demonstracijų dėl karantino, organizatorius ir aktyvistus, pranešė informaciją apie areštus renkanti nevyriausybinė organizacija „OVD Info“.

Regiono administracija ir policija padėties kol kas nekomentuoja.

Kaip pranešė vietos televizija, su protestuotojais išėjo pasikalbėti V. Bitarovas. Demonstrantų buvo paprašyta išsirinkti kelis atstovus deryboms su valdžios pareigūnais.

Protestas įvyko tvyrant pykčiui dėl to, ką daug rusų vadina adekvačios paramos paprastiems žmonėms ir smulkiajam bei vidutiniam verslui stygiumi pandemijos metu.

Iki šiol Rusijoje užfiksuotas 47 121 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejis ir 405 mirtys.

Šiaurės Osetijoje užregistruoti 145 užsikrėtimo ir du mirties atvejai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra paskelbęs dalinį ekonomikos uždarymą, galiosiantį iki balandžio 30 dienos, o daugumoje šalies regionų yra įvestos griežtos karantino priemonės.

V. Putinas ragino šalies gyventojus likti namie ir liepė jų darbdaviams ir toliau mokėti jiems atlyginimus, tačiau nesuteikė kompanijoms beveik jokios apčiuopiamos paramos.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

1 reply »

  1. Rūta Androšiūnaite, prisiskaitę jūsų straipsnių jau ir Lietuvoje žmonės kelia klausimus : „ar mes ilgai kentėsime“. Tai kodėl atvirai meluojate apie įvestą karantiną Rusijoje, jeigu jis nėra įvestas ? Kam kurstote neramumus ? Kada Rusijoje įvedė karantiną ? Konkrečią nuorodą pateikite !
    Ten liaudis pasipiktinę valdžios veiksmais, kad neįvestas karantinas, kad valdžia nesprendžia finansinių problemų, tai kodėl klaidinate žmones, koks jūsų tikslas ? Kas vyksta su mas media ?

Leave a Reply