Aktualijos

A. Merkel smerkia „pasibjaurėtinas“ riaušes Štutgarte

Vokietijos kanclerė Angela Merkel griežtai pasmerkė ankstesnę dieną Štutgarto mieste įvykusias „pasibjaurėtinas“ riaušes, per kurias šimtai žmonių agresyviai puldinėjo policininkus ir plėšikavo parduotuvėse, pirmadienį pareiškė vienas vyriausybės vadovės atstovas.

„Visi, kas tai darė, atsigręžė prieš savo miestą, prieš žmones, su kuriais jie gyvena, taip pat prieš visus mus ginančius įstatymus“, – savaitgalį prasiveržusį smurtą komentavo Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas).

Vokietijos valdžia pareiškė esanti sukrėsta siautėjimo „precedento neturinčiu mastu“ sekmadienį paryčiais Štutgarto centre, kur šimtai vakarėlių lankytojų pradėjo riaušes, puldinėjo policininkus ir plėšė parduotuves.

Buvo sulaikyta daugiau kaip dvi dešimtys asmenų, iš kurių pusė yra Vokietijos piliečiai. Be to, policija pranešė, kad buvo sužeisti mažiausiai 19 pareigūnų.

Įtampa kilo netrukus po vidurnakčio, policijai atlikus patikrinimą dėl įtarimų, kad vienas 17-metis vokietis miesto centre vartojo narkotikus, pažymėjo Štutgarto policijos viršininko pavaduotojas Thomas Bergeris (Tomas Bergeris).

Miesto didžiausioje Pilies aikštėje būriavęsi žmonės tučtuojau atskubėjo į jaunuolio pagalbą ir pradėjo svaidyti į pareigūnus akmenis bei butelius.

Grupės riaušininkų, daugiausia vyrų, lazdomis daužė policijos automobilių langus prie aikštės, esančios šalia Badeno-Viurtembergo žemės parlamento ir šio regiono finansų ministerijos.

Per kelias valandas trukusius įnirtingus susirėmimus su policininkais ir gelbėjimo tarnybų darbuotojais grūmėsi apie 400–500 žmonių.

Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris), pirmadienį sakydamas kalbą, pabrėžė, jog šio siautėjimo kaltininkai turi būti „patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir nubausti visu įstatymų griežtumu“.

„Turime ryžtingai priešintis visiems, kas puola policijos pareigūnus, kas rodo jiems panieką arba sudaro įspūdį, kad jų turėtų būti „atsikratyta“, – pareiškė valstybės vadovas.

Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis (Horstas Zėhoferis) kartu su Badeno-Viurtembergo VRM vadovu Thomas Strobliu (Tomu Štrobliu) ruošiasi apsilankyti Štutgarte ir įvertinti per riaušes padarytą žalą.

Redaktorė Silvija Čibirienė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą