Aktualijos

„Tesla“ Niujorkui dovanoja šimtus ventiliatorių

Elonas Muskas pažadėjo Niujorką aprūpinti tūkstančiais ventiliatorių, kad padėtų patenkinti augančio koronaviruso protrūkio poreikius.

„Tesla“ generalinis direktorius teigė, kad pirmoji paaukotų aparatų partija bus pristatyta penktadienį.

Ventiliatoriai buvo įsigyti iš JAV vyriausybės patvirtintų gamintojų Kinijoje.

Niujorko meras Billas de Blasio „Twitter“ padėkojo E. Muskui, rašydamas: „Mes esame labai dėkingi. Mums reikia kiekvieno ventiliatoriaus, kurį galime gauti per ateinančias kelias savaites, kad išgelbėtume gyvybes“.

Ventiliatoriai bus paaukoti ligoninėms Niujorke ir visoje Niujorko valstijoje.

Niujorke yra daugiausia Covid-19 atvejų JAV. Ketvirtadienį JAV oficialiai tapo šalimi, kurioje patvirtintas didžiausias koronavirusu sergančių žmonių kiekis.

E. Muskas praėjusią savaitę įsigijo 1 255 ventiliatorius iš trijų gamintojų – „ResMed“, „Philips“ ir „Medtronic“. „Tesla“ generalinis direktoriua sakė, kad jo įmonė atiduos visus savo ventiliatorius – nesvarbu ar nupirktus, ar pagamintus.

Anksčiau šį mėnesį E. Muskas pažadėjo atnaujinti „Tesla“ gamyklą Bafale (Niujorke), kurioje gaminamos saulės baterijos, ir pradės joje gaminti papildomus ventiliatorius.

Panašu, kad šios aukos rodo E. Musko požiūrio į koronavirusą pasikeitimą. Kovo pradžioje jis buvo pareiškęs, kad panika dėl koronaviruso yra „kvaila“. Be to jis sakė, jog vaikai „iš esmės turi imunitetą“ šiam virusui, o tai – klaidinga mintis.

„Tesla“ nėra vienintelė JAV automobilių gamintoja, siūlanti gaminti ventiliatorius ir kitus reikalingus ligoninės reikmenis.„Ford“ ir „General Motors“ taip pat ketina to imtis. Tačiau šie susitarimai penktadienį virto konfliktu, po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas apkaltino įmones reikalaujant per didelių pinigų už mašinas.

Leave a Reply