Aktualijos

Tarptautinėje gyvybės mokslų konferencijoje Vilniuje – du Nobelio premijos laureatai

Antradienį Vilniuje prasideda 15-oji tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS 2020“, tarp jos dalyvių – du Nobelio premijos laureatai.

Vilniaus universiteto (VU) studentų organizuojamame renginyje pranešimus skaitys Nobelio premiją chemijos srityje 2004 metais gavęs Izraelio mokslininkas Aaronas Ciechanoveris ir 1987 metų premijos laureatas prancūzų chemikas Jeanas Marie Lehnas (Žanas Mari Lenas).

A. Ciechanoveris kvies konferencijos dalyvius pasiklausyti jo paskaitos apie revoliuciją personalizuotos medicinos srityje ir sužinoti, kokias ligas ir kokia kaina bus galima išgydyti ateityje, o J. M. Lehnas tiesioginėje videopaskaitoje pasakos apie kelionę nuo molekulės iki adaptyviosios chemijos, pranešė VU.

Į konferenciją iš viso atvyks 12 užsienyje dirbančių mokslininkų, jie pristatys savo naujausius tyrimus gyvybės mokslų srityje.

Šiemet daugiausia pranešimų bus skaitoma molekulinės biologijos temomis, tokiomis kaip RNR vaidmuo reguliuojant baltymų funkcijas, ląstelių signalizavimo ​–​ kinazės ir vėžio biologija. Taip pat bus pristatomos naujos insulino kūrimo technologijos ir potencialūs įrankiai siekiant gydyti neurodegeneratyvines ligas.

Optogenetikos pradininkas Berlyno Humboldto universiteto profesorius Peteris Hegemannas pristatys naują revoliucinę techniką, kuriai naudojama šviesa ir genetinė modifikacija, siekiant kontroliuoti ląstelių veiklą smegenyse. Už šį novatorišką darbą optogenetikos srityje pernai jis su kolegomis apdovanotas Warreno Alperto fondo premija.

Konferencija vyks iki ketvirtadienio Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply