Aktualijos

Rusijos kariškiai: vakcina nuo koronaviruso išbandyta ir saugi

Rusijos gynybos ministerija trečiadienį pranešė sukūrusi „saugią“ vakciną nuo naujojo koronaviruso ir atlikusi klinikinius jos bandymus su savanorių grupe.

Pasak ministerijos, tyrime dalyvavo 18 žmonių, kurie buvo išrašyti be „rimtų neigiamų atvejų, nusiskundimų sveikata, komplikacijų ar šalutinio poveikio“.

Bandymų rezultatai „leidžia su įsitikinimu kalbėti apie šios vakcinos saugumą ir gerą toleravimą“, sakoma pareiškime.

Ministerija nenurodė, ar vakcina buvo veiksminga, bet viena bandymuose dalyvavusi gydytoja sakė, kad savanoriai dabar yra apsaugoti nuo koronaviruso.

„Jų imunitetas veikia gerai, antikūnai gaminasi, jie yra apsaugoti nuo koronaviruso“, – Gynybos ministerijos paskelbtame vaizdo įraše sako tyrėja Svetlana Volčichina.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu per epidemijos Rusijoje piką gegužės pabaigoje prezidentui Vladimirui Putinui pasakė, kad kariškių tyrėjai drauge su Gamalėjaus nacionalinio epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centro Maskvoje mokslininkais kuria vakciną nuo koronaviruso.

Savanoriai birželio 18 dieną buvo izoliuoti Burdenkos karinėje ligoninėje Maskvoje; tuomet jiems buvo suleista bandomosios vakcinos, o vėliau kasdien buvo tikrinama jų sveikata.

Gynybos ministerija pranešė, kad „28 dienas po vakcinavimo gyvybiniai savanorių požymiai išliko normalūs“.

„Dabar žinome, kad esame 100-u procentų apsaugoti“, – išeidamas iš ligoninės sakė bandymuose dalyvavęs armijos karys Jurijus.

Antra savanorių grupė, kuri buvo vakcinuota birželio 23 dieną, šiuo metu yra izoliuota ligoninėje ir stebima medikų.

Gynybos ministerija yra sakiusi, kad klinikinius bandymus planuoja užbaigti iki liepos pabaigos.

Rusijoje užregistruotas COVID-19 atvejų skaičius – 746 369 – yra ketvirtas didžiausias pasaulyje, trečiadienį sakė sveikatos apsaugos pareigūnai. Kone 12 tūkst. šių atvejų baigėsi mirtimi.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply