Aktualijos

Rusija į Italiją siunčia virusologus ir medikus

Rusija sekmadienį į Italiją pasiuntė pirmuosius iš devynių karinių lėktuvų, kuriais ketinama į Italiją nuskraidinti iš viso šimtą virusų ekspertų ir medikų, kad šie padėtų kovoti su koronaviruso pandemija.

Rusijos gynybos ministerija nurodė, jog dėl pagalbos misijos sutarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė). Kremliaus teigimu, jiedu kalbėjosi telefonu šeštadienio vakarą.

Ministerija nurodė, jog lėktuvai iš pradžių atskrido į netoli Maskvos esantį aerodromą, iš kur paėmė aštuonias medikų komandas su mobiliais aerozoliniais dezinfekavimo įrenginiais ir medicinine įranga.

Pirmasis lėktuvas pakilo sekmadienį ir turėtų nusileisti Pratica di Mare kariniame aerodrome netoli Romos. Lėktuvais ketinama į Italiją nuskraidinti apie šimtą žmonių, įskaitant virusologus ir epidemiologus iš Rusijos gynybos ministerijos, turinčius „didelės tarptautinės patirties kovojant su epidemijomis“.

Ministerijos teigimu, anksčiau šie ekspertai dalyvavo kovojant su Ebolos, afrikinio kiaulių maro ir juodligės protrūkiais.

Rusijoje iki šiol yra patvirtinti 306 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. O Italijoje šeštadienį mirusiųjų skaičius pasiekė 4,825 tūkstančio.

V. Putinas Italijoje paskutinį kartą lankėsi pernai liepą ir dažnai kalba apie savo ilgametę draugystę su buvusiu Italijos ministru pirmininku Silvio Berlusconi (Silvijumi Berluskoniu).

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą