Aktualijos

PSO atstovė: sveikiems žmonėms kaukių nereikia – jos nuo viruso neapsaugo

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė primena pagrindinius dalykus, siekiant išvengti užkrato koronavirusu – dažnai plauti rankas, laikytis atstumo nuo kitų žmonių, ypač prastai besijaučiančių.

Tuo tarpu Lietuvos vaistinėse iššluotos kaukės, pasak PSO atstovės, reikalingos jau sergantiems, o ne sveikiems žmonėms, nes nuo viruso jos neapsaugo.

„Sveikam žmogui PSO nerekomenduoja dėvėti kaukių, ypač žinant, kad jos neapsaugos, virusas praeina pro tą kaukę. Jas svarbu dėvėti žmonėms, kurie serga, kurie turi simptomus – kosėja, čiaudi, nes tos kaukės sulaiko lašelių, kurie išsiskiria kosėjant, čiaudint, pasklidimą aplinkoje“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė I. Zurlytė.

Anot PSO atstovės, pagrindinės apsaugos priemonės sveikiems žmonėms yra dažnas rankų plovimas ar dezinfekavimas, vengimas artimo kontakto su aplinkiniais.

„Sveikam žmogui patariama laikytis atstumo, jeigu matot, kad kažkam ne taip gerai. Gal tai neatrodo socialiai labai empatiškai, bet visi supranta ir galų gale dar galima susišnekėti. Reikia laikytis atstumo, bent metro, geriau – iki dviejų, taip pat pagrindinis patarimas – dažnai plauti rankas arba dezinfekuoti“, – kalbėjo I. Zurlytė.

Kaip nurodo Pasaulio sveikatos organizacija, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu 38 šalyse užsikrėtė daugiau kaip 80 tūkst. žmonių, bet didžioji jų dalis išlieka Kinijoje.

PSO ketvirtadienį skelbiamais duomenimis, už Kinijos ribų patvirtinti 2,9 tūkst. koronaviruso atvejai, mirė 43 žmonės.

Lietuvoje kol kas koronaviruso atvejų nenustatyta.

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

10 replies »

 1. Zmones yra mazesni uz maza vaika kaip pastumisi taip ir kris.svarbu,kad uzdengta nosis ir burna,kad kauke nepadeda sveikam zmoguij .Perka moka meta pinigus i ora. RAMYBES. GEROS. SVEIKATOS. IR. LIKITE. NMUOSE

 2. pezalai kažkokie kaukės neapsaugo sergancių sulaiko, o jai sveikas tai ne mažiau pateks i kūna viruso??? tai logiškai mastant ir sveikam mažiau į kūna pateks to viruso nustokit kurti nesamones.. nes jai kaukė apsaugo sulaiko kažkokius lašiukus bent ju mažiau pateks i sveiko žmogaus organizma ar norit pasakyti sulaiko sergančio žmogaus o jau sveikam eis tiesei i kūna visi lašiukai kaip be kaukės ir su kauke vienodai tada galit pasigydit pas psihetra arba nebedirkit tokio darbo kad jau galvelėja jokios logikos…apgailėtini žinovai peza bele ka kad tik dėmesiio sulaukt ir platina nesamones žmonėm…..

   • Per žinias rodo kokio tipo kaukės ir kiek procentų apsaugo, o čia sakoma kad nepadeda jos. Tu nežinai ką įkvėpsi, kol suprasi kad žmogus jaučiasi blogai. Tai gal geriau dėl savęs ir užsidėti ta kauke, blogiau nebus.

 3. Ingrida Zurlyte, jai smegenų neturi tai nors nenusišnekėk, nei tu gydytoja, nei žinai ką nors apie šią ligą. Tai geriau neskleisk čia savo sugalvotų marazmų.

 4. Kaukes esme ir yra neplatinti viruso. jei visi iki vieno deves, tai virusas neplis, nes daugelis is musu dar nezino, serga ar ne,
  Gali buti, kad tas be kaukes, uzsikretes, persirks lengva forma, o uzkres kruva zmoniu, is kuriu dalis mirs.
  Taigi kaukes yra butinos, visiems iki vieno.
  Kinijoj baudas dejo, kas be kaukes isejo, taip gerokai sumazindami viruso plitima.+ karantinas.
  Matematika paprasta, uzsidek kauke!

 5. O aš manau,kad apsauga gėdos nedaro,pasakyta kad reik nešiot kaukes tai taip ir darykim,juk visą gyvenimą manau nereiks nešiot,o jei ir reiktų….priprastum

 6. O is kur man zinot as sergu ar ne jei pvz yra tokiu kurie nieko nejaucia. Tai gal geriau visi tegu tampo tas kaukes😉

 7. Ir iš kur tokių zolyčiu randasi žmonės ir tap nesisaugo galvoja kad čia juokai o dar aiškina kad nereikia saugotis valio pas mus jokio viruso nėra kai susirksit nesikreipkit į gydytojus kreipkitės į zolyte pagydis

Parašykite komentarą