Aktualijos

Planines paslaugas atnaujina didžioji dalis gydymo įstaigų – ministerija

Planines paslaugas pacientams atnaujino arba artimausiu metu tai padaryti ketina 70 proc. poliklinikų, beveik 85 proc. ligoninių ir beveik tiek pat odontologijos kabinetų, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerija, remdamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pirmadienio duomenimis, informavo, kad veiklą atnaujina 168 ligoninės, 1530 poliklinikos ir 1773 odontologijos kabinetai. 

Anot ministerijos, gydymo įstaigų veikla atnaujinama tik kai jos su NVSC suderina parengtą paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, numatantį, kaip turi būti užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė, pacientų ir medikų saugumas. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikisi, kad pagrasinus sumažinti finansavimą nuo pirmadienio planinių paslaugų neatnaujinusioms gydymo įstaigoms, tokių šalyje nebeliks. 

„Norėčiau tikėtis, kad tokių įstaigų, kurioms nebebus galima mokėti vienos dvyliktosios, neliks iš viso. Nes tikslas tikrai yra ne kaip nors nubausti įstaigas ar atimti pinigus, bet mobilizuoti ir aiškiai paraginti pradėti teikti paslaugas pacientams, nes tikrai girdime daug nerimą keliančių žinučių, pačių pacientų nusiskundimo, kad gauti paslaugas jiems tapo tikrai sudėtinga, nors įstaigos tikrai turėjo pakankamai laiko pasiruošti tų planių paslaugų atnaujinimui“, – LRT radijui pirmadienio rytą sakė A. Veryga.

Anot jo, kai kurios įstaigos grįžta prie įprastinės veiklos vangiai aiškindamos, jog trūksta gydytojų, kad yra sudėtingos aplinkybės atnaujinti darbą, tačiau jis šiuos argumentus atmeta rodydamas į darbą jau atnaujinusias įstaigas.

„Matyt, kad tai vertintina labiau kaip vadybiniai, administraciniai trūkumai ir nėra geresnio motyvatoriaus, kaip finansinis“, – aiškino ministras.

Įsigaliojus gydymo įstaigų finansavimo pakeitimams, planines paslaugas iki šio pirmadienio atnaujinusios įstaigos ir toliau apmokėjimą gaus pagal vienos dvyliktosios taisyklę, net jei paslaugų suteiks mažiau nei numatyta sutartyje su ligonių kasa. Viršijus suplanuotą paslaugų kiekį bus mokama papildomai. 

Tuo tarpu įstaigoms, kurios nepradės paslaugų teikti iki birželio 8 dienos, bus apmokėta tik tiek, kiek realiai tą mėnesį bus suteikta paslaugų. Pavyzdžiui, jei įstaiga veiklą atnaujins po birželio 8 dienos ir suteiks paslaugų 10-čiai pacientų, jai ir bus apmokėta tik už šias suteiktas paslaugas. 

Anot ministerijos, pagal naująją tvarką taip bus atsiskaitoma už birželio mėnesį suteiktas paslaugas pacientams.

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą