Aktualijos

Epidemijos apimtoje Kanadoje atskleista siaubinga padėtis senelių namuose

Pagyvenę gyventojai, pabėgusių slaugytojų palikti nešvarūs ir alkani, 31 auka per kelias savaites: vieni slaugos namai Monrealyje tapo koronaviruso poveikio Kanados priežiūros įstaigoms simboliu. 

Monrealio priemiestyje Dorvalyje esančioje įstaigoje „Residence Herron“ išaiškinta liūdna padėtis paskatino pradėti tyrimą dėl aplaidumo ir nacionalinį dialogą apie sąlygas ilgalaikės priežiūros įstaigose, kuriose buvo užfiksuota beveik pusė visų 1 250 mirties nuo COVID-19 atvejų šalyje.

„Buvau pasibjaurėjusi, buvau tikrai pasibjaurėjusi“, – duodama interviu naujienų agentūrai AFP piktinosi Moira Davis (Moira Deivis), kurios tėvas Stanley Pinnellas (Stenlis Pinelas) mirė „Residence Herron“ balandžio 8 dieną.

„Staiga man galvoje ėmė suktis klausimai: ką galėjome padaryti kitaip? Kodėl niekas mums pranešė?… Kodėl, kodėl, kodėl?“ – sakė M. Davis.

Daugumai darbuotojų palikus įstaigą likimo valiai, iškviestos į pagalbą sveikatos apsaugos tarnybos nustatė, kad gyventojai buvo netekę daug skysčių ir nemaitinti kelias dienas. Žmonės vangiai gulėjo lovose, dalis jų – savo išmatose. Kiti buvo nukritę ant grindų, o keli mirties atvejai buvo pastebėti tik praėjus kelioms dienoms.

Oficialiai nustatyta, kad mažiausiai penki iš 31 slaugos namuose neseniai mirusio žmogaus mirė nuo koronaviruso. Likusius mirties atvejus dar tiria koroneris.

„Didelis aplaidumas“

Šia savaitę paskelbdamas aukų skaičių, Kvebeko premjeras Francois Legault (Fransua Lego) padėtį „Residence Herron“ pavadino „didelio aplaidumo“ atveju: prižiūrėti 130 senyvo amžiaus gyventojų buvo likusios vos dvi slaugytojos.

Kanados visuomenė dar labiau pasipiktino žiniasklaidai pranešus, kad šių senelių namų savininkas kadaise buvo nuteistas už prekybą narkotikais, sukčiavimą ir vengimą mokėti mokesčius.

Šeimos jautėsi priblokštos, supykusios ir nusivylusios – jos buvo bejėgės ką nors padaryti, nes siekiant išvengti užkrato plitimo buvo uždrausta lankyti įstaigoje gyvenančius artimuosius.

Dabar slaugos namų kontrolę perėmė vietos valdžios institucijos, o savininkui buvo iškeltas ieškinys, reikalaujant sumokėti 5 mln. Kanados dolerių (3,28 mln. eurų) kompensaciją dėl įtariamo „nežmoniško ir žeminančio elgesio“ su klientais.

Redaktorė Miglė Giri

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

1 reply »

  1. tik neparase, kad tai buvoypac turtingu seneliu pensionatas, nuoma menesiui nuo 3000 iki 10000 doleriu per menesi. Galit suprast kad tai ikertama ne eiliniam zmogui… Klausimas iskyla, kodel tu turtuoliu vaikai sukiso savo tevus i pensionata, kai uz tokia pacia suma galejo laikyt namie savo tevus ir samdyt prieziura vietoje, kas butu kainave zymiai zymiai maziau…

Leave a Reply