Kelionės

Černobylio AE valdymo kambarys atviras turistams

Turistai nuo šiol gali apsilankyti valdymo kambaryje ketvirtajame Černobylio atominės elektrinės reaktoriuje. Po šioje elektrinėje įvykusios nelaimės šis kambarys vis dar yra smarkiai radioktyvus, todėl į jį einantys žmonės privalo vilkėti specialią apsaugančią įrangą.

Ukrainos Prezidentas Volodymyr Zelensky dar liepą paskelbė Černobylį oficialiu turistų traukos objektu. Bet Černobylis buvo turistų mėgiama vieta jau kur kas seniau – kai kurios jo dalys buvo atviros aplinkiniams jau beveik dešimtmetį. Nuo gegužės kelialapiai į Černobylį padidėjo maždaug 30 proc., po to, kai buvo išleistas populiarus HBO serialas tuo pačiu pavadinimu.

Bet 4 reaktorius buvo uždarytas pašaliniams, išskyrus tik kelis tyrėjus ir valymo darbuotojus. Dabar Černobylio turo kompanijos patvirtino, kad valdymo kambarys yra atviras visoms drąsioms sieloms, kurios nori nukeliauti arčiau katastrofos scenos.

Valdymo kambarys, kuris buvo smarkiai pažeistas per sprogimą, yra tas pats, per kurį buvo valdomas reaktorius ir kuriame sprogimo dieną buvo priimta daug sprendimų. Jis yra po izoliavimo arka, bet ne po originaliu sarkofagu, kuriame palaidota paties reaktoriaus radiacija.

Radiacija šiame kambaryje yra 40 000 kartų aukštesnė už normalų lygį. Visi, kurie nori užeiti į vidų, turi vilkėti apsauginį kostiumą, šalmą ir kaukę. Be to, apsilankymas gali trukti tik 5 minutes. Po to visi lankytojai privalo praeiti du radiologijos testus, kad būtų patikrintas radiacijos kiekis.

Tokie yra tipiški Černobylio turai: žmonės privalo praeiti radiacijos kontrolės punktus pačioje vienos dienos kelionės pradžioje, viduryje ir pabaigoje. Turistams uždrausta vaikščioti vieniems. Jie turi likti su savo turo grupe tiesiog dėl nuolatinio susirūpinimo Černobylio radiacija.

Kitos Černobylio dalys ir toliau lieka uždraustos, įskaitant ir „mašinų kapines“ Rossokha miestelyje, kuriame buvo išmestos užkrėstos mašinos, naudotos per Černobylio valymą. Didelės radiacijos dozės gali pažeisti audinius, iššaukti ūmines ligas ar padidinti vėžio riziką. Tačiau Ukrainos pareigūnai teigia, jog turistams atviros vietos yra saugios, kol jie laikysis taisyklių.

Leave a Reply