Aktualijos

Kauno rajone laukinių gyvūnų globos centrą ketinama įkurti iki 2022 metų

Kauno rajone esančiame Naujųjų Muniškių kaime laukinių gyvūnų globos centrą ketinama įkurti iki 2022 metų, trečiadienį pranešė Aplinkos ministerija.

„Laukinių gyvūnų globos centras – itin reikalingas ir laukiamas. Jis padės spręsti opias laukinių gyvūnų apsaugos problemas“, – pranešime teigė ministras Kęstutis Mažeika.

Jis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius Remigijus Žaliūnas trečiadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl šio centro įkūrimo. Tam numatyta 3,8 mln. eurų Europos Sąjungos paramos lėšų.

„Centras visoje šalies teritorijoje ir visą parą užtikrins pagalbą sužeistiems, konfiskuotiems, globos reikalingiems gyvūnams. Jį kuriame bendradarbiaudami su LSMU, nes šio universiteto Veterinarijos akademija labai glaudžiai susijusi su gyvūnų globos ir reabilitacijos paslaugų teikimu“, – sakė aplinkos ministras.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu šalyje yra 58 gyvūnų globos veiklą vykdančios organizacijos, bet tik trys iš jų užsiima laukinių gyvūnų globa, anot ministerijos, šalyje nėra tinkamų sąlygų laukiniams gyvūnams gydyti ir globoti.

Ministerija taip pat prognozuoja, kad laukinių gyvūnų globos centras per metus pasirūpins apie 1,2 tūkst. laukinių gyvūnų, kuriems centre bus suteikta pagalba, jie bus globojami, gydomi, reabilituojami ir pratinami gyventi gamtoje.

Išgydyti gyvūnai bus paleidžiami į natūralias buveines arba perduodami laikyti tiems, kurie tam turi tinkamas sąlygas.

„Mūsų veterinarijos gydytojai, gyvūnų specialistai ir mokslininkai savo žiniomis padės ne tik gyvūnams suteikti reikiamą pagalbą, bet ir kelti kitų veterinarijos gydytojų ir su gyvūnais dirbančių specialistų kvalifikaciją. Įtraukiant moksleivius, studentus ir visus besidominčius taip pat bus šviečiama visuomenė“, – sakė LSMU Veterinarijos akademijos kancleris Mindaugas Malakauskas. 

Laukinių gyvūnų globos centre bus laukinių gyvūnų priėmimo ir apžiūros, reabilitacijos patalpos, operacinės, laboratorijos, terariumas, karantinui skirtas pastatas, voljerai nuolatiniam laikymui, adaptacijai ir žiemojimui, ūkinis pastatas ir kt.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą