Aktualijos

Kaune už 1,7 mln. eurų bus rekonstruojamas ugniagesių pastatas

Kaune už 1,7 mln. bus atnaujintas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) naudojamas administracinis pastatas ir garažas, antradienį pranešė Turto bankas.

Dalis lėšų, kurios bus panaudotos pastato rekonstrukcijai, gautos Turto bankui pardavus nebenaudojamą PAGD turtą. Kita dalis lėšų bus skiriama ir iš valstybės biudžeto.

Rekonstrukcijos darbų rangos sutartis pasirašyta su įmone „Statybos ritmas“.

Pasak Turto banko, planuojama, kad po rekonstrukcijos dviejų aukštų ir kiek daugiau nei tūkstančio kvadratinių metrų statinio, esančio Elektrėnų g. 12, Kaune, fasadas bus atnaujintas, apšiltintas, pastate įrengtos patalpos, užtikrinančios operatyvų gaisrinės darbuotojų funkcijų vykdymą: buitinės patalpos, poilsio zona, klasė, sporto salė.

Be to, pamainos patalpos bus įrengtos prie garažo, kad būtų kuo trumpesnis kelias iki tarnybinių automobilių. Taip pat patalpose bus įrengta informavimo sistema apie iškvietimus ir įvykius, kiti komunikaciniai tinklai. Specialiosios paskirties pastate bus įrengtos darbo vietos 17 darbuotojų. Bus sutvarkyta ir aplinka.

Numatoma darbų pabaiga – kitų metų trečiasis ketvirtis.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnams, vykdantiems savo pareigą visuomenei, reikalinga ne tik moderni technika, bet ir kokybiškos darbo sąlygos. Džiugu, kad po pastato rekonstrukcijos ugniagesiai gelbėtojai galės dirbti šiuolaikiškoje ir specialiai jiems pritaikytoje darbo aplinkoje“, – pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Rekonstruojamame pastate šiuo metu vykdoma Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos III-iosios komandos veikla. Turto banko teigimu, kad būtų užtikrintas gyventojų ir įstaigų saugumas, vykdoma ekstremalių situacijų prevencija, komanda ir toliau nepertraukiamai vykdys savo veiklą. Tam teritorijoje bus įrengtas laikinas statinys – palapinė transportui bei užtikrintas laisvas praėjimas ugniagesiams.

Šiemet Turto bankas užbaigė du valstybės turto atnaujinimo projektus. Rekonstravus kelią Sakalinės kaime (Tauragės r.), pagerėjo susisiekimas su čia dislokuotu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionu.

Taip pat užbaigtas administracinio pastato, esančio Vasario 16-osios gatvėje, Tauragėje, modernizavimas.

Turto bankas išviso įgyvendina 18 valstybės turto atnaujinimo ir modernizavimo projektų, taip pat rūpinasi jam patikėtų pastatų remontais.

Šiemet numatyta į atnaujinimo projektus investuoti 18 mln. eurų, į pastatų remontus – 5,2 mln. eurų, pastatų modernizacijos projektus – beveik 200 tūkst. eurų.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply