Aktualijos

„Google“ planuoja investuoti Lenkijoje 2 mlrd. dolerių

JAV interneto milžinė „Google“ planuoja investuoti iki 2 mlrd. dolerių (1,77 mlrd. eurų) į duomenų centrą Lenkijoje, trečiadienį pranešė šios šalies pagrindinis verslo dienraštis.

Ši žinia buvo paskelbta po praeitą mėnesį JAV programinės įrangos ir kompiuterinių technologijų galiūnės „Microsoft“ pranešimo apie panašų projektą Lenkijoje.

„Google Cloud“ regionas Varšuvoje yra didžiausia investicija į tokio pobūdžio infrastruktūrą Lenkijoje“, – laikraščiui „Puls biznesu“ sakė „Google“ debesų kompiuterijos padalinio verslo plėtros direktorė Lenkijai Magdalena Dziewguc (Magdalena Dzevguc).

Ji konkrečios investicijos sumos neįvardijo, bet „Puls Biznesu“ rašo, kad šiam reikalui bus skirta 1,5–2 mlrd. dolerių (1,3–1,8 mlrd. eurų).

Pasak M. Dziewguc, kad šis projektas bus parengtas veikti ateinančių metų pradžioje.

„Tai yra kompiuterijos ir ryšių infrastruktūros Europoje plėtros, nuo 2007 metų kainavusios daugiau kaip 15 mlrd. eurų, dalis“, – rašo „Puls Biznesu“.

„Microsoft“ gegužę irgi paskelbė planuojanti investuoti milijardą dolerių į veiklos plėtrą Lenkijoje, įskaitant naujo regioninio debesų kompiuterijos centro sukūrimą.

Abi investicijos skiriamos Lenkijos ekonomikai itin įtemptu laikotarpiu. Dėl koronaviruso krizės ši 38 mln. gyventojų turinti šalis patiria pirmąją recesiją nuo komunistinio režimo griūties prieš tris dešimtmečius.

„Google“ ir „Microsoft“ yra vienos iš debesų kompiuterijos paslaugų pasaulinių lyderių. Šis sektorius vertinamas šimtais milijardų eurų.

Debesų kompiuterijos operatorės gali imti ne vien mokesčius už savo paslaugas, bet sukaupti milžiniškus kiekius dovanų, atveriančių galimybę gauti kitokių pajamų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply