Įdomu

Tyrimas: vyrai labiau diskriminuojami nei moterys

Feministės teigia, kad moterys yra diskriminuojama lytis ir kad žmonija gyvena patriarchalinės priespaudos sąlygomis. Naujojo Essex‘o universiteto (JK) ir Misūrio-Kolumbijos universiteto (JAV) tyrimo, paskelbto žurnale „Plos One“, autoriai su tuo nesutinka.

Didesnėje dalyje šalių moterims yra sudarytos geresnės sąlygos nei vyrams. Kaip praneša dienraštis „The Daily Mail“, „[tyrimo] metodas, įvertinantis vyrų ir moterų sunkumus ir diskriminacijos formas, atskleidė, kad 91 šalyje iš 134 vyrai susiduria su daugiau sunkumų nei moterys.  Moterims prastesnės sąlygos nei vyrams pastebėtos 43 šalyse.“ Tyrimas parodė, kad Didžioji Britanija, JAV ir Australija labiau palankios moterims, o Italija, Izraelis ir Kinija palankesnės vyrams.

Šaltinis: bigi.genderequality.info

Tokie rezultatai buvo apskaičiuoti atsižvelgiant į tai, kad, pavyzdžiui, vyrams dažnai skiriamos griežtesnės bausmės už tą patį nusikaltimą, daugelyje šalių tik jiems privaloma karinė tarnyba ir juos ištinka daugiau mirčių darbo vietoje nei moteris.

Šiuo tyrimu pagrįstas indeksas skiriasi nuo dažniausiai naudojamo Globalinio lyčių nelygybės indekso (Global Gender Gap Index, angl.), nes jame atsižvelgiama ir į tam tikrus veiksnius, kurie veikia konkrečiai vyrus. Naujasis indeksas – Bazinis lyčių nelygybės indeksas (Basic Index of Gender Inequality, BIGI, angl.) – orientuotas į įvairius gyvenimo aspektus ir įvertina bendrą pasitenkinimą gyvenimu.

Šaltinis: www.y-news.lt

Leave a Reply