Aktualijos

Sulaukęs 90-ies mirė Indijos jogas, teigęs, kad gyvena be maisto ir vandens

Indijoje antradienį mirė jogas, kurio tvirtinimai, esą jis dešimtmečius gyveno be maisto ir vandens, pelnė jam sekėjų būrelį, nors gydytojai šiuo pareiškimus vertino skeptiškai.

Ilgaplaukis barzdotas Prahladas Jani (Prahladas Džanis), kuris rengdavosi raudonais į sarį panašiais drabužiais kaip deivės Ambos garbintoja ir nešiodavo moterišką nosies žiedą pagal hinduistų deivių atvaizdus, yra kilęs iš Čarados kaimo vakarinėje Gudžarato valstijoje, kur praleido gyvenimą užsiiminėdamas joga ir meditacija.

Remiantis vyro teigimu, kad jis gimė 1929 metų rugpjūtį, jam buvo 90 metų.

„Jis mirė anksti antradienį savo rezidencijoje, dėl senatvės, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas P. Jani kaimynas. – Jis po vidurnakčio buvo skubiai nuvežtas į ligoninę, bet ten gydytojai konstatavo jo mirtį.“  

P. Jani palaikai buvo nuvežti į šventyklomis garsėjantį Ambadžio miestą, kur jis yra pastatęs nedidelį ašramą ir buvo vadinamas „Matadži“ („Didžiosios Motinos [manifestacija]“).

„Palaikai dvi dienas bus laikomi ašrame, kad žmonės galėtų pareikšti paskutinę pagarbą“, – sakė minėtas kaimynas ir pridūrė, kad P. Jani bus kremuotas ketvirtadienį.

P. Jani pasakojimas, kad jį vaikystėje palaiminusi deivė, ir todėl jis galįs išgyventi be maisto, patraukė saujelę sekėjų, nepasiduodančių medicinos profesionalų reiškiamoms abejonėms.

2003 metais P. Jani AFP sakė, kad gauna „gyvybės eliksyro iš angos gomuryje, todėl gali apsieiti be maisto ir vandens“.

Buvo neįmanoma patikrinti P. Jani pareiškimų, bet gydytojai yra sakę, kad žmogus negali ilgai gyventi be maisto ir vandens.

Vis dėlto Indijos medikų bendruomenė juo domėjosi. 2010 metais karo gydytojų komanda jį dvi savaites tyrė vienoje ligoninėje didžiausiame Gudžarato mieste Ahmadabade.

P. Jani buvo stebimas kameromis, gydytojai skenavo jo organus, smegenis, kraujagysles, tyrė širdį, plaučius ir atmintį.

Jie sakė, kad jis nevalgė, negėrė ir nevaikščiojo į tualetą, o vieninteliai jo kontaktai su skysčiu būdavo periodiškai skalaujant gerklę ir maudantis.

„Vis dar nežinome, kaip jis išgyvena, – tuomet žurnalistams sakė neurologas Sudhiras Shahas (Sudhiras Šahas). – Vis dar paslaptis, koks tai reiškinys.“

Indijos vyriausybės Gynybos tyrimų ir plėtros organizacijos (DRDO) inicijuoto tyrimo rezultatai niekada nebuvo publikuoti ar pateikti kolegoms įvertinti.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply