Įdomu

Indijoje karantino išvengti norėjęs gyventojas suklastojo savo mirtį

Vieno Kašmyro kaimo gyventojas suklastojo savo mirtį ir su keturiais kitais asmenimis greitosios pagalbos automobiliu nukeliavo kone porą šimtų kilometrų, bandydamas apeiti Indijoje įvestas karantino priemones ir sugrįžti namo, trečiadienį paskelbė policija.

70 metų Hakimas Dinas dėl nedidelio galvos sužeidimo buvo gydomas Džamu ligoninėje, kai vienas greitosios pagalbos automobilio vairuotojas pasiūlė jam suklastoti savo mirtį, kad būtų galima pravažiuoti pro patikrinimo postus, pranešė policija.

H. Dinas ir dar trys vyrai norėjo sugrįžti į atokų Punčho rajoną Indijos administruojamame Kašmyre prie de facto sienos su Pakistanu.

Regiono policijos vyresnysis inspektorius Rameshas Angralas (Ramešas Angralas) sakė, kad šie keturi vyrai ir vairuotojas greitosios pagalbos automobiliu nuvažiavo daugiau kaip 160 kilometrų. Naudodamiesi suklastotu mirties liudijimu iš ligoninės jie pravažiavo daug patikrinimo postų.

„Greitosios pagalbos automobilis buvo sustabdytas prie paskutinio patikrinimo posto pakeliui į namus, – naujienų agentūrai AFP sakė R. Angralas. – Ten dirbęs policininkas iškart išsiaiškino, kad viduje gulintis uždengtas vyras negali būti miręs.“

Vyrai buvo areštuoti ir atskirai karantinuoti, sakė R. Angralas ir pridūrė, kad jiems gresia kaltinimai „sukčiavimu ir vyriausybės draudimų nepaisymu“.

Punčho rajone žinomų COVID-19 atvejų nėra.

Indija praėjusios savaitės trečiadienį visoje šalyje trims savaitėms paskelbė karantiną, kuriuo siekia stabdyti koronaviruso plitimą.

1,3 mlrd. gyventojų turinčioje šalyje užregistruota daugiau kaip 1,6 tūkst. užsikrėtimo atvejų, įskaitant 38 mirties atvejus, nurodo vyriausybė.

Karantinas visoje šalyje paskelbtas po ilgo periodo, kai Kašmyre galiojo komendanto valanda, įvesta Naujajam Deliui rugpjūčio 5 dieną atšaukus šio neramaus regiono pusiau autonominį statusą.

Kai kurie komendanto valandos aspektai vėliau buvo palaipsniui švelninami ir kašmyriečiai galėjo išeiti iš savo namų ar išvykti iš savo kaimų.

Tačiau šalyje staiga paskelbus karantiną kai kurie gyventojai liko įstrigę miestuose ir negali sugrįžti namo į savo kaimus.

Internetas, kurio iš pradžių per karantiną išvis nebuvo, dabar smarkiai ribojamas, veikia tik 2G ryšys.

Daugelis mobiliųjų telefonų vartotojų taip pat negali naudotis internetu savo telefonuose.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply