Grožis ir sveikata

Ilgiau dirbantys vyrai dažniau linkę nuplikti

Dirbti daugiau valandų gali būti naudinga jūsų banko sąskaitai, tačiau tai gali tapti prastomis naujienomis jūsų plaukams.

Naujas tyrimas atskleidė, kad karjera gali turėti kainą, kai buvo išsiaiškinta, jog žmonės, dirbantys daugiau nei 52 valandas per savaitę dvigubai dažniau linkę nuplikti.

Nors daugeliui iš mūsų mokama už 40 valandų darbą, tačiau išeiti iš biuro 17 valandą dažnai lieka tik tolima svajone.

Tyrimo rezultatai, susiję su ilgesnėmis darbo valandomis ir plaukų slinkimu, buvo gauti iš 13 000 vyrų Pietų Korėjoje, kur įprasta kas savaitę darbe viršyti 40 valandų ribą.

Kaip praneša LadBible, stresas, atsirandantis dirbant ilgesnes valandas, gali sukelti hormoninius galvos odos pokyčius ir slopinti plaukų folikulų augimą.

Ankstesni tyrimai taip pat parodė, kad stresas priverčia imuninę sistemą atakuoti plaukų folikulus.

Tyrimo atlikėjai dabar ragina darbdavius būti dėmesingesniais dėl valandų, kurias leidžiama dirbti darbuotojams, teigdami, kad tai gali sukelti ne tik plaukų slinkimą, bet ir daugybę kitų neigiamų šalutinių reiškinių.

Pietų Korėjos Sungkyunkwan universiteto medicinos mokyklos akademikai tyrimui atlikti pasirinko tūkstančius vyrų nuo 20 iki 59 metų amžiaus per ketverius metus, tačiau moterų į tyrimą neįtraukė.

Vyrai buvo sugrupuoti pagal darbo valandų kiekį ir kitus faktorius, įtraukiant šeiminę padėtį, pajamas ir rūkymą.

Buvo nustatytas reikšmingas ryšys tarp ilgesnių darbo valandų ir nuplikimo.

Pagrindinis autorius Kyung-Hun Son teigė: „Šio tyrimo rezultatai parodo, jog ilgos darbo valandos yra smarkiai susijusios su padidėjusiu alopecijos vystymųsi tarp darbuotojų vyrų.“

„Darbo valandų limitas, kad būtų užkirstas plikimo vystymasis, gali būti labiau reikalingas jaunesniems darbuotojams tarp 20-30 metų, kada atsiranda pirmieji plaukų slinkimo simptomai.“

„Mūsų visuomenėje būtinos prevencinės intervencijos, skatinančios tinkamą ir pagrįstą darbo laiką.“

Taigi, jei esate savo plaukų gerbėjai, pasakykite savo bosui, jog mokslininkai teigia, kad turėtumėte dirbti mažiau.

Vertė Raimonda Jonaitienė, inforama.lt

Šaltinis: http://www.mirror.co.uk

Leave a Reply