Įdomu

Didelė tikimybė, kad jūsų kavoje yra maltų tarakonų

Daug žmonių negali pradėti dienos be kavos, tačiau po šios naujienos tokie asmenys gali pakeisti savo įpročius visiems laikams.

Tiems, kurie neturi kavos aparatų ar kavos malūnėlių susimalti pupeles, iš anksto sumaltos kavos skardinės leidžia mėgautis kava be didesnio galvos skausmo. Tačiau kai kurie žmonės ilgainiui pastebi atsiradusią keistą alerginę reakciją maltai kavai. Gaila tokių asmenų, bet pakankamai nekalta, taip?

Netiesa. Jums pasišiauš oda dėl priežasties, kodėl žmonės pradeda jausti tokią alergiją.

Jeigu geriate maltą kavą, yra itin didelė tikimybė, jog drauge nuryjate ir maltus tarakonus.

Montanos universiteto biologijos profesorius Douglas Emlen pirmas papasakojo apie šį šlykštų atradimą dar 2009 metais įvykusiame interviu.

Dr. Emlen pasidalijo prisiminimais, kaip dar būdamas studentas jis važinėdavo su savo smarkiai nuo kavos priklausomu profesoriumi per visą šalį. Tam, kad kur nors rastų vietą, kurioje patiekiama kava iš šviežiai sumaltų pupelių, jie dažnai išklysdavo iš kelio net iki 45 minučių.

„Pamenu, kaip bariau jį, nes mes iššvaistydavome daug brangaus kelionės laiko, mėgindami patenkinti profesoriaus priklausomybę. Juk jam reikėjo kavos maždaug kas dvi valandas“, – pasakojo dr. Emlen.

„Ir pagaliau jis man paaiškino, kodėl jis turi gerti tik iš šviežiai sumaltų kavos pupelių pagamintą kavą. Ogi dėl tarakonų.“

Po daugybės metų mokant entomologiją, vabalų ir jų santykių su žmonėmis studijų, profesorius tapo alergiškas tarakonams, nes juos itin dažnai liesdavo. Jis nebegalėdavo paliesti tarakono nesulaukdamas alerginės reakcijos. Profesorius panašiai kentėdavo ir tada, kai gerdavo iš anksto sumaltą kavą.

Kai profesorius pradėjo gilintis į maltos kavos gamybos procesus, jis išsiaiškino, jog malta kava pagaminama iš milžiniškų atsargų krūvų, kurios būna užkrėstos tarakonais.

Jis paaiškino, kad beveik neįmanoma kažką padaryti, kad būtų galima atskirti tas kavos pupeles nuo tarakonų, todėl jie būna sumalami drauge su kava.

Vis dar nesijaučiate prastai? Yra dar kai kas.

Dr. Elmen prasitarė, jog JAV defektų standartai leidžia, jog kavoje būtų iki 10 procentų vabzdžių ir jų nešvarumų.

Tada jis numetė dar vieną bombą, pasakydamas, kad šokoladas, gaminamas iš milžiniškų krūvų kakavos pupelių irgi kenčia nuo panašaus likimo.

Ne pati smagiausia naujiena visiems smaližiams, tiesa?

Leave a Reply