Aktualijos

Vežėjai skundžiasi dezinformacinėmis atakomis

Trys didžiausios Lietuvos vežėjus vienijančios asociacijos – „Linava“, Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas bei Lietuvos vežėjų sąjunga – kreipėsi į valstybės institucijas dėl transporto sektoriaus neva patiriamų dezinformavimo atakų.

„Linavos“ išplatintame pranešime teigiama, kad šiemet Europos Parlamentą ir Europos Parlamento Peticijų komitetą pasiekė trys laiškai peticijos ,kurių atgaliniuose adresuose nurodytos Lietuvoje veikiančios profesinės sąjungos. Visuose trijuose laiškuose nurodoma melaginga informacija, kurios tikslas sumenkinti Lietuvos transporto verslą, sako vežėjai.

Pasak laišką pasirašiusių asociacijų, Lietuvos transporto ir logistikos verslas susiduria su plataus masto dezinformacijos ataka.

„Periodiniai bandymai organizuoti įvairias akcijas, klastojami laiškai Europos Parlamentui, ES institucijoms ir didelėms Vakarų verslo bendrovėms – tai tik dalis plataus masto kampanijos prieš Lietuvos verslą“, – teigiama asociacijų laiške.

Anot „Linavos“ prezidento Romo Austinsko, nerimą kelia tai, kad skleidžiant melagingą turinį prisistatoma Lietuvoje veikiančių profsąjungų vardu.

Pasak jo, vežėjams susirūpinimą kelia tai, kad anonimiškai galimai veikia asmenys iš Rytų valstybių.

„Lietuvos transporto ir logistikos bendrovės per pastaruosius metus užfiksavo ne vieną bandymų organizuoti vilkikų vairuotojų nesankcionuotus streikus, ar kitokias provokacines akcijas“, – sakė R. Austinskas.

Jo teigimu, pasitelkus socialines medijas ir Rusijoje bei Baltarusijoje populiarias susirašinėjimo programėles bandoma organizuoti rusakalbių vairuotojų protesto akciją Berlyne.

„Verslui didelį susirūpinimą kelia tai, kad vairuotojai raginami nurodytais kontaktais persiųsti įmonių, kuriose dirba, konfidencialius duomenis: CMR, sutartis, kitus dokumentus“, – pabrėžė jis.

Pranešime teigiama, kad vežėjai prašo valstybinių institucijų įvertinti susidariusią situaciją ir atsižvelgti į 2002 metais patvirtintą nacionalinio saugumo strategiją, kurioje numatyta aktyviai ginti vežėjų interesus užsienio rinkose.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą