Aktualijos

Valstybė rems privačių, komercinių, gamybos pastatų renovaciją

Nuo šių metų valstybės parama skiriama ne tik daugiabučių, bet ir įvairių kitų pastatų, įskaitant individualius namus bei komercinius ir gamybos pastatus, renovacijai. Be to, Aplinkos ministerija svarsto galimybę skirti paramą dalinei daugiabučių renovacijai.

„Šie metai yra pirmi, kai skiriamas finansavimas ne tik daugiabučių, tačiau visų pastatų atnaujinimui. Kalbame tiek apie privačius, individualius namus, tiek komercinius ir visuomeninės paskirties pastatus, gamybinius, pramoninius objektus ir savivaldybių pastatus“, – pirmadienį spaudos konferencijoje teigė aplinkos viceministras Marius Narmontas.

Anot jo, iš šiais metais numatytos 80 mln. eurų paramos pastatų renovacijai virš 50 mln. eurų skiriama iš Klimato kaitos programos, o 30 mln. eurų – iš valstybės biudžeto. Didesnis finansavimas numatomas savivaldybių pastatams, kurių atnaujinimui parama sieks 60-80 proc. projekto vertės.

Aplinkos viceministro teigimu, planuojama keisti teisės aktus, kad būtų galima teikti paramą ir dalinei daugiabučių renovacijai.

„Yra namų, ir jų pakankamai nemažai, kurie renovuojami be valstybės pagalbos arba renovacija yra dalinė. Galvojame, kad reikės keisti valstybės paramos daugiabučiams įstatymą, kad ir tiems pastatams, kurie turi pakankamą energinį efektyvumą, suteiktume galimybę keisti stogus, langus. Tai galime vadinti mažąja renovacija“, – teigė M. Narmontas.

„Lūkesčiai yra viršyti: tiek gyventojų susidomėjimas yra didesnis, tiek Vyriausybės nusiteikimas finansuoti didesnį spektrą, daugiau projektų įgyvendinti negu buvo planuota“, – teigė jis.

Anot M. Narmonto, paskutiniu kvietimu, kuris baigėsi sausio 31 dieną, daugiabučiams atnaujinti Būsto energijos taupymo agentūra yra gavusi 480 paraiškų už 215 mln. eurų.

Aplinkos ministerijos duomenimis, per septynerius metus Lietuvoje renovuoti 2455 daugiabučiai, jiems skirta 700 mln. eurų paramos.

Autorė Izabela Kuzmicka

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply