Aktualijos

Suomijos premjerė palaiko 4 dienų darbo savaitės idėją

Naujoji Suomijos ministrė pirmininkė kartą pasiūlė keturių dienų darbo savaitę. Dabar ši idėja vėl tapo diskusijų objektu.

34 metų Sanna Marin teigė, kad papildoma poilsio diena ir trumpesnės darbo dienos leis visuomenei daugiau laiko praleisti su savo šeima ir pomėgiams.

S. Marin pasiūlymas buvo pateiktas, kai ji buvo transporto ministrė per diskusiją renginyje, skirtame paminėti jos partijos 120 metų jubiliejų pernai (2019 metais) rugpjūtį.

Tačiau šis pasiūlymas vakar vėl įgavo svarbą, kai buvo pastebėta, kad daugelis žmonių rimtai svarsto apie galimybę persikelti į kitas Skandinavijos šalis.

Deja, Suomijos vyriausybė dabar pareiškė, kad kol kas tokių oficialių planų mažinti darbo savaitę nėra.

Twiteryje jie parašė:

„Suomijos vyriausybės programoje neminima 4 dienų darbo savaitė. Šis klausimas nėra įtrauktas į Suomijos vyriausybės darbotvarkę.“

„PM @marinsanna trumpai įsivaizdavo idėją per diskusiją praėjusių metų rugpjūtį, būdama transporto ministre, o pastaruoju metu jokios veiklos nebuvo.“

Premjerė Marin yra jauniausia pasaulyje ministrė pirmininkė ir vadovauja penkių partijų koalicijai, kuriai vadovauja vien moterys.

Šiuo metu dauguma suomių dirba maždaug aštuonias valandas per dieną, penkias dienas per savaitę.

Kelios kaimyninėje Švedijoje esančios įmonės nuo 2015 m. eksperimentuoja su šešių valandų darbo diena.

Ankstyvieji rezultatai rodo, kad toks darbo laikas padidina produktyvumą, gerovę ir savijautą, tačiau teigiama, jog tai yra brangu bei mažai tikėtina, kad šiuo metu taps plačiai paplitusia idėja.

Kalbėdama praėjusio rugpjūčio mėn. renginyje Turku mieste, Sanna Marin sakė:

„Keturių dienų darbo savaitė, šešių valandų darbo diena – kodėl gi tai negali būti kitas žingsnis?

Ar aštuonios valandos yra tikrovė? Mano manymu, žmonės nusipelno daugiau laiko su savo šeimomis, artimaisiais, pomėgiais ir kitais gyvenimo dalykais.

„Tai gali būti kitas žingsnis mūsų darbiniame gyvenime“, – sakė ji, išvardydama dalykus, kurių tikisi ateityje.

Jungtinėje Karalystėje leiboristai pažadėjo per 10 metų įgyvendinti keturių dienų darbo savaitę „nemažindami atlyginimo“, jei laimės gruodžio mėnesio visuotinius rinkimus.

Bet leiboristai rinkimų nelaimėjo, o Boriso Johnsono vadovaujama konservatorių partija nepritaria darbo dienos trumpinimo idėjai.

Parašykite komentarą