Aktualijos

Sumažėjus turistų srautams iš Kinijos, Paryžiaus regionas skaičiuoja nuostolius

Paryžiaus viešbučiai, restoranai ir mažmenininkai skaičiuoja negautas pajamas, dėl koronoviruso protrūkio sutrikus turistų srautams iš Kinijos.

Naujojo viruso protrūkis tapo dar vienu smūgiu Prancūzijos turizmo rinkai, prieš tai susidūrusiais su užsitęsusiais protestais šalyje bei „Brexito“ keltu neapibrėžtumu, pranešė šalies pareigūnai.

„Šiuo metu oro linijų bendrovių prognozės rodo, kad vasario, kovo ir balandžio mėnesiais lankytojų iš Kinijos sumažės 60 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais“, – kalbėjo Prancūzijos sostinę apimančio Il de Franso regiono vadovė Valerie Pecresse (Valeri Pekres).

„Klientai iš Azijos yra be galo svarbūs mūsų regiono verslui“, – pareiškė V. Pecresse, pristatydama 2019 metų regiono turizmo duomenis.

Pasak regioninio turizmo komiteto (CRT), praėjusiais metais Paryžiuje apsilankė maždaug 950 tūkst. kinų, kurie buvo penkti pagal turistų skaitlingumą Prancūzijoje.

O vertinant pagal išlaidų dydį , kinai užėmė antrą vietą, Prancūzijoje išleidę 1 mlrd. eurų už viešbučių kambarius, restoranuose, muziejuose ir apsipirkdami.

Viešbučių asociacija GNC jau perspėjo apie klientų iš Kinijos srautų mažėjimą, ypač turistų grupių, kurios sausio mėnesį atšaukė 80 proc. užsakymų, o vasario mėnesį – beveik 100 procentų.

V. Pecresse palygino dabartinį nerimą dėl viruso su SARS protrūkiu, kuris „padarė labai didelę įtaką turistų iš Azijos srautams. 2003 metais, palyginti su 2002-aisais, regione apsilankė 300 tūkst. mažiau azijiečių“.

Jei epidemija būtų paskelbta kitose Azijos šalyse ar Europoje, „padėtis taptų dar sudėtingesnė“, pridūrė ji.

Praėjusiais metais Paryžius ir jo apylinkės pritraukė 50 mln. lankytojų, šiek tiek daugiau nei 2018 metais, o bendros išlaidos išliko beveik tokios pat – beveik 22 mlrd. eurų, pranešė CRT.

„Su „Brexitu“ susijęs neapibrėžtumas, protestai Prancūzijoje, silpnesnė ekonominė aplinka Europoje ir pasaulinė prekybos įtampa atgrasė dalį turistų, ypač iš Didžiosios Britanijos, Kinijos ir Artimųjų Rytų“, – sakoma regioninio turizmo komiteto pranešime.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą