Aktualijos

Premjeras ir finansų ministras: kainoms kylant jos galėtų būti reguliuojamos

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad dėl koronaviruso nekontoliuojamai pradėjus kilti kainoms, valstybė gali pradėti jas reguliuoti. 

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad esama bandymų naudotis situacija dėl viruso, bet kol kas stebima, ar jį paskatino išaugusi maisto prekių paklausa dėl karantino, ar prekybininkai sieks išlaikyti pakilusias kainas. 

„Kol kas situacija… Tikrai negalime labai sakyti apie ilgalaikius pokyčius, matome, kad bandoma naudotis tuo, bet savaitė ar 10 dienų parodys, ar tie pokyčiai susiję tik su momentiniu paklausos iškilimu ar bandys jie užtvirtinti ilgesniam laikotarpiui“, – Seime kalbėjo S. Skvernelis. 

„Jeigu matysime, kad tokių intervencinių priemonių yra, tikrai darysime, kas Vyriausybės galioje“, – žadėjo premjeras.

Jis pranešė, kad šią savaitę susitiks su didžiųjų prekybos tinklų atstovais.    

„Tokios teisinės galimybės apsvarstytos, bet yra tam tikros problemos su Europos teise, bet Teisingumo ministerija variantus turi,“ – pridūrė S. Skvernelis.   

V. Šapokos teigimu, kainų reguliavimas būtų įmanomas kai kuriuose segmentuose.  

„Tikrai galima svarstyti įvairias priemones. Jeigu situacija pasidarytų visiškai nekontroliuojama, tai  neatmetu kai kuriuose segmentuose ir kainų reguliavimo“, – antradienį Seime teigė ministras. 

Taip V. Šapoka atsakė į liberalo GIntaro Vaičekausko klausimą, kaip Vyriausybė reaguos, jeigu dėl koronaviruso staiga pakils būtiniausių prekių kainos

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply