Aktualijos

Naftos paklausa Kinijoje beveik sugrįžo į prieš krizę buvusius lygius

Naftos paklausa Kinijoje beveik sugrįžo į lygius, kurie buvo stebėti prieš tai, kai šalies valdžia ėmėsi karantino priemonių, siekdama sustabdyti koronaviruso plitimą, rašo agentūra „Bloomberg“, remdamasi informuotais šaltiniais.

Pagal naftos vartojimą Kinija pasaulyje nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms ir spartus „juodojo aukso“ paklausos šioje šalyje atsigavimas jau daro poveikį naftos kainoms, kurios pastarosiomis dienomis užtikrintai kopė aukštyn.

Po karantino priemonių įvedimo vasario mėnesį naftos paklausa Kinijoje krito maždaug 20 procentų. 

Tačiau benzino ir dyzelino paklausa jau visiškai atsitiesė, nes įmonės atnaujino darbą, o šalies gyventojai vėl pradėjo važinėti automobiliais, pažymi šaltiniai.

Naftos vartojimą Kinijoje stebinčių naftos bendrovių ir prekiautojų vertinimais, „juodojo aukso“ paklausa šalyje šiuo metu sudaro apie 13 mln. barelių per dieną. Pernai gegužę šis rodiklis sudarė 13,4 mln. barelių per dieną, o 2019 metų gruodį – 13,7 mln. barelių per dieną.

Naftos paklausa Kinijoje būtų buvusi dar didesnė, jeigu jau būtų atsitiesęs ir orlaivių kuro vartojimas, kuris šiuo metu yra gerokai mažesnis negu metais anksčiau, aiškina „Bloomberg“ šaltiniai.

Tuo tarpu Kinijos naftos perdirbimo įmonės pastarosiomis dienomis ėmė aktyviai pirkti naftą neatidėliotinų sandorių rinkoje ir tai paskatino „juodojo aukso“ brangimą.

„Kinai perka viską, ką mato“, – pažymėjo agentūros cituojamas vienos didelės prekybos įmonės vadovas.

Nepriklausomos Kinijos naftos perdirbimo įmonės šiuo metu išnaudoja maždaug 75 proc. savo pajėgumų (metais anksčiau – 60 proc.), o šis lygis yra rekordinis. Šios įmonės yra pajėgios perdirbti iš viso apie 4 mln. barelių per dieną, o tai sudaro maždaug ketvirtadalį visų naftos perdirbimo Kinijoje apimčių.

Visgi Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) naftos vartojimo Kinijoje perspektyvas vertina pesimistiškiau. Praėjusią savaitę paskelbtoje ataskaitoje TEA nurodė, jog naftos vartojimas Kinijoje, jos vertinimais, kiekvieną šių metų mėnesį bus mažesnis negu metais anksčiau.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą