Aktualijos

Milijonai amerikiečių balandį nepajėgė atlikti kreditų ir paskolų mokėjimų

Milijonai amerikiečių balandį nepajėgė atlikti mokėjimų už panaudotus kreditus ir paskolas automobiliams įsigyti spaudžiami krizės, kurią sukėlė koronaviruso pandemija.

Kredito biuro „TransUnion“ duomenimis, bankų programoms, taikomos finansiškai nestabiliems skolininkams ir numatančios mokėjimų atidėjimą, buvo pritaikytos maždaug 15 mln. kredito kortelių turėtojams.

Šis skaičius atitinka maždaug 3 proc. visų „TransUnion“ stebimų kreditinių kortelių sąskaitų.

Panašios programos balandį buvo naudojamos maždaug 3 mln. automobilių paskolų turėtojų atžvilgiu (3,5 proc. iš visų „TransUnion“ stebimų sąskaitų).

Palyginimui, metais anksčiau „mokėjimų atostogos“ buvo pritaikytos 0,03 proc. kredito kortelių ir 0,5 proc. automobilių paskolų turėtojams.

Po to, kai JAV institucijos įvedė apribojimus, susijusius su COVID-19 plitimo stabdymu, daugelis žmonių liko be darbo ir prarado galimybę atlikti paskolų įmokas. Padėtį apsunkina tai, kad kredito kortelių ir paskolų automobiliams turėtojų skaičius Jungtinėse Valstijose prieš pandemiją buvo rekordinis, rašo „The Wall Street Journal“ (WSJ).

Kredito atostogos ar kitos programos, skirtos sunkioje padėtyje atsidūrusiems skolininkams, balandį buvo taikomos maždaug 840 tūkst. vartojimo paskolų turėtojams, arba 3,6 proc. tokių paskolų, pažymi „TransUnion“.

„TradeUnion“ vertinimuose atsižvelgiama į paskolas, kurių mokėjimai buvo sustabdyti susitarus su banku, taip pat įšaldytas sąskaitas.

Padėtis, kai bankų klientai negali atlikti įmokų, nėra palanki nei patiems skolininkams, nei bankams. Vartotojų, nemokančių už paskolas, skolos gali būti perduotos skolų išieškotojams. Be to, jų kredito reitingas gali smarkiai pablogėti, todėl ateityje gali būti sunkiau gauti paskolų palankiomis sąlygomis.

Bankai, suteikiantys skolininkams galimybę atidėti mokėjimus, siekia išvengti mokėjimo terminų praleidimų ir, atitinkamai, jų nurašymo. Finansų institucijos stengiasi būti lanksčios, kad iškovotų laiko tikėdamosi, kad ekonomika pradės atsigauti, o amerikiečiai vėl galės mokėti paskolas, rašo WSJ. Visgi bankai galės taikyti tokią praktiką tik tam tikrą laiką.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Kategorijos:Aktualijos, Ekonomika

Žymos:, , ,

Leave a Reply