Aktualijos

Kinija ekonomikai paremti jau išleido 826,7 mlrd. JAV dolerių

Kinijos centrinis bankas pranešė planuojantis imtis papildomų priemonių padėti verslui, mėginančiam atsitiesti nuo COVID-19 pandemijos padarinių, pareiškė banko vadovas Yi Gangas (I Ganas).

Visų pirma, centrinis bankas leis mažosioms įmonėms atidėti paskolų mokėjimą, išplės valstybės paskolų garantijų sistemą ir taip pat padės nedidelėms įmonėms išleisti obligacijas.

Atsakydamas į Kinijos žiniasklaidos klausimą apie centrinio banko taikomų paskatų apimtį, palyginti su kitomis pagrindinėmis pasaulio ekonomikomis, Yi Gangas atsakė, kad Pekinas injekcijoms į ekonomiką jau skyrė apie 5,9 trln. juanių (826,7 mlrd. JAV dolerių) įliedamas grynųjų pinigų į finansų sistemą ir skatindamas bankus teikti pigias paskolas.

Pasak centrinio banko vadovo, Kinijos bankai yra suteikę paskolų smulkioms įmonėms už daugiau nei 1,2 trln. juanių.

Kinijos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2020 metais pirmąjį ketvirtį dėl koronaviruso pandemijos traukėsi pirmą kartą per daugiau nei 40 metų – 6,8 proc. metine išraiška.

Praėjusią savaitę Kinijos premjeras Li Keqiangas (Li Kečiangas) pareiškė, kad šalies valdžia nenustatys BVP augimo 2020-aisiais tikslo dėl neapibrėžtumo, susijusio su pandemijos padariniais šalies ekonomikai.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Kategorijos:Aktualijos, Ekonomika

Žymos:, ,

Leave a Reply