Aktualijos

JT: Dėl maisto stokos dėl COVID-19 pandemijos gali nukentėti šimtai milijonų žmonių

Koronaviruso pandemija gali sukelti nepaprastąją padėtį aprūpinimo maistu srityje ir dėl to gali nukentėti šimtai milijonų žmonių, pareiškė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas).

„Mūsų maisto sistemos nepateisina lūkesčių, o COVID-19 pandemija dar blogina padėtį“, – pažymima jo paskelbtame pranešime.

„Dėl krizės, kurią sukėlė COVID-19, gyvenančiųjų ypač dideliame skurde skaičius šiemet gali padidėti dar 49 mln. žmonių“, – pabrėžė A. Guterresas.

„Žmonių, kuriems trūksta maisto, skaičius sparčiai didėja“, – pareiškė jis.

A. Guterresas pažymėjo, jog tuo atveju, jeigu nebus imtasi neatidėliotinų priemonių spręsti šią problemą, „gresianti nepaprastoji padėtis aprūpinimo maistu srityje gali turėti ilgalaikių pasekmių šimtams milijonų vaikų ir suaugusiųjų“.

„Daugiau kaip 820 mln. žmonių pasaulyje yra alkani, – pareiškė JT generalinis sekretorius. – Be to, maždaug 144 mln. vaikų iki penkerių metų amžiaus vystymasis yra sutrikęs, tai reiškia, kad jie yra pernelyg maži ir tai visų pirma lemia neprievalgis.“

A. Guterresas paragino, be kita ko, užtikrinti maisto sektoriaus darbuotojų ir humanitarinės pagalbos tiekimo apsaugą, taip pat paremti maisto produktų gamintojus ir platintojus, kad būtų išvengta tiekimo grandinės sutrikimų.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply