Aktualijos

JK naujų automobilių pardavimai krito iki 1946 metų lygio

Didžiojoje Britanijoje naujų automobilių pardavimai balandžio mėnesį smarkiai krito ir pasiekė žemiausią lygį nuo 1946 metų, parodė antradienį paskelbti pramonės duomenys.

Praėjusį mėnesį naujų automobilių registracija sumažėjo 97 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Buvo užregistruota vos 4 321 nauja transporto priemonė, pranešė Automobilių gamintojų ir prekybininkų draugija (SMMT).

Tai buvo blogiausias rodiklis nuo 1946 metų vasario mėnesio, palyginti su 161 tūkst. automobilių tą patį 2019 metų mėnesį.

„Sumažėjimas buvo toks didžiausias pastaraisiais metais, o visoje Europoje padėtis yra panaši: balandį Prancūzijos pirkimai sumažėjo 88,8 proc., Italijoje – 97,5 proc.“, – teigė SMMT.

Organizacija prognozuoja, kad 2020 metais bus įregistruota apie 1,68 mln. naujų automobilių, o tai reikštų 27 proc. kritimą palyginti su ankstesniais metais.

SMMT paragino automobilių prekeivius nedelsti ir atnaujinti veiklą, kai bus sušvelnintos karantino priemonės, kad būtų galima pagreitinti ekonomikos atsigavimą.

„Atsižvelgiant į tai, kad automobilių salonai Jungtinėje Karalystėje buvo uždaryti visą balandį, nenuostabu, kad tai yra blogiausias rinkos rodiklis, kiek tik galime atsiminti“, – teigė SMMT generalinis direktorius Mike’as Hawesas (Maikas Hovasas).

„Visgi šie skaičiai yra nepaprastai niūrūs, ypač tiems šimtams tūkstančių žmonių, kurių pragyvenimas priklauso nuo sektoriaus“, – pridūrė M. Hawesas.

„Tvirta naujų automobilių rinka palaiko sveiką ekonomiką, o kai Didžioji Britanija pradės planuoti atsigavimą, reikia, jog mažmeninė prekyba automobiliais išsiveržtų į priekį“, – kalbėjo M. Hawesas.

„Saugus šio svarbiausio sektoriaus, kuris neišvengiamai susidurs su sumažėjusia paklausa, paleidimas ir atgaivinimas bus labai svarbūs norint pagreitinti gamybą ir JK ekonomikos atgaivinimą“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply