Aktualijos

JAV sankcijų poveikis: Kuba įsigijo visą laivą, kad gautų juo atgabentą naftą

Norėdama įsigyti naftos, Kuba neseniai buvo priversta nupirkti ir naftą atgabenusį laivą, kai jo savininkas, bijodamas pažeisti JAV sankcijas, atsisakė prisišvartuoti, trečiadienį pranešė vyriausybė.

Kubos, susiduriančios su kuro trūkumu, institucijos nenurodė, iš kur buvo atgabentas kuras ar iš kur ir kada atplaukė laivas.

„Pasiekėme tašką, kai turėjome nupirkti laivą, buvusį netoli mūsų krantų – nupirkti laivą, nes savininkas atsisakė prisišvartuoti su kroviniu“, – pareiškė susisiekimo ministras Eduardo Rodriguezas (Eduardas Rodrigezas).

„Turėjome nupirkti laivą panaudodami ribotus finansinius mūsų šalies išteklius, kad galėtume įsigyti kuro“, – teigė jis.

Kuba pagamina tik 32 proc. kuro, kurį sunaudoja elektrai gaminti, o kiti 68 proc. turi būti importuojami, daugiausia iš Venesuelos, tačiau Venesuelos importas pastaruoju metu sumažėjo – taip pat dėl Vašingtono sankcijų.

E. Rodrigesas apgailestavo dėl kitų JAV prekybos embargo, kuris buvo pradėtas 1962 metais ir kurį neseniai sustiprino prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), padarinių.

„Neseniai nupirkome du lėktuvus oro transportui“, – papasakojo ministras, tačiau pardavėjas galiausiai atsisakė plano bijodamas pažeisti neseniai vėl suaktyvintą Helmso-Burtono įstatymo III antraštinę dalį.

Šis įstatymas leidžia imtis teisinių veiksmų atgrasyti užsienio investicijas į Kubą po 1959 metų komunistinės revoliucijos.

„Didelė tarptautinė bendrovė“ dėl tos pačios priežasties sustabdė investicijas, skirtas modernizuoti Kubos oro uostus, pranešė E. Rodriguezas, neįvardindamas bendrovės.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply