Aktualijos

Ispanija nusprendė paspartinti visuotinių bazinių pajamų įvedimą

Ispanijos kairiųjų vyriausybė antradienį pareiškė ketinanti paspartinti planus įvesti visuotines bazines pajamas, kad gyventojai galėtų įveikti ekonominį nuosmukį, kurį sukėlė koronaviruso pandemija.

Nors nebuvo nurodyta, apie kokią sumą kalbama, pareigūnai teigė, kad ši priemonė bus taikoma tik daliai Ispanijos, kuriose praėjusį mėnesį buvo užregistruoti 302 265 žmonių prašymai skirti nedarbo išmoką, gyventojų.

Vyriausybėje esama „didžiulio sutarimo įgyvendinti šią priemonę“, interviu Ispanijos visuomeniniam radijui kalbėjo Vartotojų apsaugos ministras Alberto Garzonas (Albertas Garsonas).

Atskirame sekmadienio vakarą privačiai televizijai „La Sexta“ duotame interviu ekonomikos ministrė Nadia Calvino (Nadia Kalvinjo) teigė, jog vyriausybė stengiasi „kuo greičiau“ įvesti visuotines bazines pajamas 47 mln. gyventojų turinčioje šalyje.

Siekiama, kad ši priemonė „liktų amžinai, kad ji taptų struktūriniu, nuolatiniu instrumentu“, pareiškė ministrė ir pridūrė, jog pajamos bus mokamos sunkumų patiriančioms šeimoms.

Populiarus dienraštis „El Pais“, remdamasis neįvardytais šaltiniais iš vyriausybės, teigė, kad šalyje, kurioje minimalus darbo užmokestis yra 950 eurų per mėnesį, ketinama įvesti 440 eurų mėnesinę bazinių pajamų išmoką.

Praėjusių metų pabaigoje premjero Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas) socialistai ir kraštutinių kairiųjų partija „Mes galime“ („Podemos“) pasiekė koalicinį susitarimą dėl visuotinių bazinių pajamų įvedimo, tačiau nenustatė laikotarpio, per kurį ši priemonė turėtų būti įvesta.

„Podemos“ vadovas Pablo Iglesias (Pablas Iglesijas) teigė, kad šios priemonės reikėjo jau prieš koronaviruso pandemiją, atsižvelgiant į tai, kad 30 proc. vaikų Ispanijoje gresia skurdas.

„Ši krizė didina daugeliui žmonių gresiančių rizikų skaičių <…> yra žmonių, kurie prarado darbą ir nebeišgali susimokėti nuomos“, – pridūrė jis.

Ispanija, kurioje, po Italijos, užfiksuota daugiausia mirčių nuo koronaviruso, kovo 14 dieną įvedė karantiną.

Kovo 29 dieną karantinas buvo dar labiau sugriežtintas, uždraudus ne pačias būtiniausias paslaugas teikiančioms įmonėms dirbti dvi savaites.

Praeitą savaitę vyriausybė, įgyvendindama priemonių, skirtų padėti žmonėms susidoroti su ekonominėmis krizės, kurią sukėlė „COVID-19“, padariniais, paketą uždraudė iškeldinti nuomos neišgalinčius sumokėti gyventojus, o komunalinėms įmonėms uždraudė nutraukti elektros energijos ir vandens tiekimą už neapmokėtas sąskaitas.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply