Aktualijos

„Gazprom“ dujų kainą Sakartvelui mažina 15 proc.

Sakartvelas pasiekė susitarimą su Rusijos koncernu „Gazprom“ dėl gamtinių dujų kainos sumažinimo maždaug 15 proc., pranešė Sakartvelo ekonomikos ir darnaus vystymosi ministrė.

„Atsižvelgiant į didėjančią konkurenciją ir mažėjančias pasaulines naftos produktų rinkos kainas, atitinkamai keičiama sutartis su „Gazprom Export“. Konkrečių skaičių įvardinti negaliu, ne tai – komercinė paslaptis, bet galiu pasakyti, kad rusiškų dujų kaina Sakartvelui mažėja apie 15 proc.“, – sakė Natija Turnava.

Ji pabrėžė, kad šalies dujų rinka šiuo metu yra visiškai konkurencinga – kainas etapais mažina tiek Azerbaidžano, tiek ir „Gazprom“.

„Tolesnis jų mažėjimas priklausys nuo rinkos sąlygų“, – pridūrė ministrė.

Sakartvelas per metus sudegina daugiau kaip 2,5 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų, kurių pagrindinis tiekėjas – Azerbaidžanas.

Šiemet Sakartvelas planuoja apsirūpinti 2,57 mlrd. kubų dujų, iš jų 2,35 mlrd. kubų – iš Azerbaidžano, 200 mln. kubų – iš Rusijos.

Redaktorius Svajūnas Laukineitis

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Parašykite komentarą