Aktualijos

Austrija uždarė paskutinę anglimis kūrenamą elektrinę

Austrija penktadienį uždarė savo paskutinę akmens anglimis kūrenamą jėgainę, įgyvendindama planą iki 2030 metų atsisakyti iškastinio kuro gaminant elektros energiją.

Komunalines paslaugas teikianti bendrovė „Verbund“ pranešė, kad elektrinė pietrytiniame Melacho miestelyje penktadienį buvo išjungta.

Ši jėgainė pastaruosius 34 metus tiekė šilumą ir elektrą netoliese esančiam Graco miestui.

Austrijoje, Alpių valstybėje, neturinčioje didelių iškastinio kuro atsargų, tebeveikia keliolika dujomis ir nafta kūrenamų elektrinių.

Vyriausybė siekia iki šio dešimtmečio pabaigos uždaryti likusias dujomis kūrenamas jėgaines, o paskui visa šalis turėtų pereiti prie energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių.

Austrija yra aštuntoji Europos Sąjungos šalis, besiruošianti nebedeginti anglių, kurios yra laikomos labiausiai aplinką teršiančiu iškastiniu kuru ir vienu iš pagrindinių antropogeninės taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis šaltinių.

Redaktorė Miglė Giri

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply