Aktualijos

Valstybė žada daugiausia finansuoti matematikos, informatikos, inžinerijos studijas

Šiemet valstybė ketina daugiausia finansuoti matematikos, informatikos, fizinių, inžinerijos ir technologijos mokslų studijas universitetuose ir kolegijose.

Pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus patvirtintus preliminarius priėmimo į bakalauro ir vientisąsias studijas skaičius, matematikos, informatikos, fizinių, inžinerijos ir technologijos mokslų studijoms bus skiriamos 5335 valstybės finansuojamos vietos.

Į verslą ir viešąją vadybą ketinama nemokamai priimti 2600 jaunuolių, sveikatos mokslams skirta 1790 valstybės finansuojamų vietų, socialiniams mokslams – 2550, humanitariniams mokslams – 1235, menams – 844, ugdymo mokslams – 585, veterinarijos ir žemės ūkio mokslams – 450, gyvybės mokslams – 430, teisei – 430, sportui – 120.

Valstybė šiais metais iš viso planuoja apmokėti 16,5 tūkst. pirmakursių studijas: iš jų 10,3 tūkst. universitetuose, 6,2 tūkst. kolegijose. Tai 25 proc. daugiau nei buvo numatyta pernai.

„Didindami valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių siekiame kelti aukštojo mokslo prieinamumą ir užtikrinti galimybes stojantiesiems laisvai rinktis norimas studijas, o stoti į tas sritis, kurios reikalingos valstybei, skatiname per papildomas priemones – savo kuruojamoje srityje šiemet numatome didesnes stipendijas būsimiesiems pedagogams“, – sako ministras .

Šiemet numatoma visus, pasirinkusius pedagogines studijas valstybės finansuojamose vietose, skatinti 300 eurų stipendijomis.

Planuojama, kad tokiomis stipendijomis būtų skatinami 835 pedagogines studijas pasirinkę asmenys: 585 įstojusiųjų į bakalauro studijas, 50 pasirinkusiųjų pedagogikos gretutines studijas, 200 įstojusiųjų į pedagogikos profesines studijas.

Vyriausybei pritarus 2020 metais tam būtų skiriama per 1 mln. eurų. 

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply