Aktualijos

Svarbiausių naujienų santrauka (su video)

Buvusi teisėja Neringa Venckienė jau Lietuvoje

Vidaus reikalų ministrė pateikė pasieniečių vado Renato Požėlos kandidatūrą į policijos generalinio komisaro postą. R. Požėla 2011–2015 m. vykdė policijos generalinio komisaro pavaduotojo funkcijas. Jis ypač pasižymėjo, kai 2012 m. gegužės 12 d. ankstyvą rytą instruktavo šturmo grupę, prieš Deimantės Kedytės perėmimo operaciją Garliavoje.
O Buvusi teisėja Neringa Venckienė jau išvežama iš Jungtinių Amerikos Valstijų kalėjimo, kuriame buvo laikoma nuo praėjusių metų vasario. Tai patvirtino ir jos sūnus Karolis Venckus. Kiek vėliau K. Venckus „Facebook“ tinkle paviešino iš mamos gautą žinutę: „Karoliuk, jie mane paima šiandien, dabar. Pasakė, kad pasiimčiau viską, ką turiu. Labai labai tave myliu“.

Organizuojamas mitingas: „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“

LAPKRIČIO 9 D. Organizuojamas mitingas: „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“ prie „LRT“ pastato. Pasak organizatorių, “Tai, kuo pavirto visuomeninė LRT, kai jai ėmė vadovauti buvusi Delfi.lt vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė Budrienė, jau seniai peržengia net paprasto, kasdienio, žmogiškojo bendravimo su visuomene ribas. LRT televizija ir jos internetinė svetainė Lrt.lt tapo vienos polinės partinės linijos ruporu.“

„The New York Times“ pažymi tolesnį Rusijos ir Amerikos santykių pablogėjimą

„The New York Times“ pažymi tolesnį Rusijos ir Amerikos santykių pablogėjimą. Agentūros duomenimis, rugpjūtį Rusija nenorėjo išleisti Amerikos karo atašė iš Maskvos. Diplomatas sirgo ir turėjo skristi į ligoninę Vokietijoje, specialiai atsiųstu lėktuvu. Rusijos užsienio reikalų ministerija nesutinka, teigdama, jog buvo delsiama tik 20 minučių ir primena, kaip JAV Rusijos diplomatams neleido nusipirkti vaistų buvusiam ministrui pirmininkui Primakovui.

Rusijai ir JAV trūksta laiko

Rusijos neplatinimo kontrolės departamento direktorius Leontjevas teigė, kad Rusijai ir Jungtinėms Valstijoms trūksta laiko, kad abi šalys pratęstų „START-3“ sutartį, stabdančią viso masto branduolinių ginklų varžybas.

Honkonge – dvi dienos žiauriausių riaušių

Honkonge – dvi dienos žiauriausių riaušių. Buvo sunaikintos kelios metro stotys, prekybos centruose vyko susidūrimai su policija. Buvo užpulta Xinhua valstybinės naujienų agentūros būstinė. Demokratui, Honkongo nepriklausomybės šalininkui, riaušių metu nukando ausį. Valstybinė žiniasklaida vėl perspėjo apie neišvengiamą kerštą.

Islamistai pateikė ultimatumą ministrui pirmininkui Imranui Khanui

Islamistai pateikė ultimatumą ministrui pirmininkui Imranui Khanui. Po Laisvės kovos dešimtys tūkstančių demonstrantų surengė sėdimąjį protestą Islamabade. Jei Imran Khanas, kariuomenės gynėjas, Oksfordo absolventas, kuris, beje, taip pat atėjo į valdžią po masinių protestų, neatsistatydins savo noru, islamistai žada pristatyti tam tikrą planą „B“.

D. Trumpas siekia išlaikyti Sirijos naftos kontrolę

Demonstratyvus pasitraukimas iš Sirijos netrukdo D. Trumpui pastatyti naujas bazes šalia jos naftos telkinių. Turkijos „Anadolu“ agentūra teigia, kad regione buvo dislokuota dar 300 karių, šarvuočių ir amunicijos. Kitą dieną Trumpas tai tiesiogiai pavadino pagrindine užduotimi. „Mes turime išlaikyti naftos kontrolę“. Sirijos vadovas Assadas, kalbėdamas su vietos žurnalistais teigė, kad Trumpas yra geriausias Amerikos prezidentas ne todėl, kad jis geras, o todėl, kad jis yra skaidrus.

Indijoje autobusų vairuotojai ir toliau streikuoja, nepaisydami grasinimų

Indijoje 50 000 „Lupimo transporto darbuotojų streiko“ narių atmetė vietos autobusų korporacijos ultimatumą. Vadovybė reikalavo, kad vairuotojai šiandien vyktų į darbą, grasindami privatizuoti dar 5000 maršrutų. Streikininkai atsisakė. Jie reikalauja, kad sustotų privatizavimas.

Xi Jinpingas asmeniškai palaikė Honkongo gubernatorę

Xi Jinpingas asmeniškai palaikė Honkongo gubernatorę Carrie Lam, kurios atsistatydinimo siekia demonstrantai. Miesto gatvėse prieš Šanchajaus prekybos mugės atidarymą įvyko staigus susitikimas. Kinijos vadovas reikalavo nutraukti smurtą ir atkurti tvarką. Savaitgalį Honkonge policija sulaikė 325 žmones.

Žiniasklaidoje – antikinietiška isterija

Lietuvos žvalgyba gerai pajuto naujajį pasaulini trendą. Amerikos žiniasklaidoje pagreitį įgauna antikinietiška isterija. „The Washington Post“ ir „The New York Times“ skelbia straipsnius apie geltoną grėsmę, „Washington Post“ citavo Hooverio instituto pranešimą, kad Pekinas naudoja diasporą visame pasaulyje rinkdamas informaciją vyriausybei. „The Times“ kalba apie biomedicinos paslapčių vagystes, be to, šiandienos numeryje yra straipsnis apie Kongreso ketinimą ištirti “Tick Tock” socialinio tinklo veiklą.

„Pagaliau naujienos“

Leave a Reply