Aktualijos

Svarbiausių naujienų santrauka (su video)

SWEDBANK“ atskleidė, kad tarptautinė media grupė „ROSSIYA SEGODNYA“ susijusi su teroristų finansavimu

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Lietuvos žiniasklaidos žodžius apie MIA „ROSSIYA SEGODNYA“ ryšius su terorizmu pavadino „klasikiniu netikros informacijos įmetimu“. Pasak moters, „Baltijos šalyse tyčiojimasi ne tik iš paminklų ir mirusiųjų palaikų, ten ir žiniasklaida yra persekiojama barbariškais veiksmais, patiria patyčias“.

Visai neseniai „SWEDBANK“ atskleidė, kad tarptautinė media grupė „ROSSIYA SEGODNYA“ susijusi su teroristų finansavimu ir pinigų plovimu.

S. Malinauskas atsakė į klausimą, kokia yra Vyriausybės pozicija dėl pedagogų reikalavimų

Spalio 31 d. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ S. Malinauskas atsakė į klausimą, kokia yra Vyriausybės pozicija dėl pedagogų reikalavimų. Kaip žinoma, švietimo sektoriaus bendruomenė, medikai, ugniagesiai ruošiasi dideliam streikui.

Pasak premjero patarėjo, „šių metų vasarą Švietimo ir mokslo ministerija pasiekė kompromisą su profesinėm sąjungom, tam reikia 117 milijonų, tačiau švietimo ir mokslo ministerija nepasirašo, nes neturi Vyriausybės įgaliojimų ir Finansų ministerijos įgaliojimų, kad tų pinigų būtent tiek ir bus“.

Nenusimato ne tik pinigų, bet it kyla klausimai dėl valstybės nepriklausomybės, nes, atsakydamas toliau, S. Malinauskas išaiškino:

„Mes esame euro zonoj. Pirmas dalykas – mūsų biudžeto projektas keliauja net ne į Seimą, o keliauja į Europos Komisiją. Kai jis bus priimtas ir jie vertins ar mes taip pat laikomės Europos Komisijos nustatytų fiskalinės drausmės taisyklių.“

Sankcijų Turkijai įvedimas

JAV Kongresas pritarė sankcijų Turkijai įvedimui už operacijas Sirijoje ir S-400 pirkimą Rusijoje. Be to, kongresmenai priėmė rezoliuciją, pripažįstančią Armėnijos genocidą. JAV ambasadorius Ankaroje jau buvo pakviestas į Turkijos užsienio reikalų ministeriją. Tuo tarpu D. Trumpas paskelbė pašalinantis neseniai nužudytą kandidatą į ISIS lyderį.

Rusija susidūrė su nemalonumais Sirijos ir Turkijos pasienyje

Rusijos karinė policija pateko į susišaudymą Sirijos ir Turkijos pasienyje. Turkai paskelbė savo nekaltumą, vadindami tai provokacija.

Taivanas perka amerikietiškus naikintuvus

Taivano valdžia patvirtino 66 amerikiečių naikintuvų „F-16“ pirkimą. Sandorio suma yra daugiau nei 8 milijardai dolerių. Paskutinį kartą Taivanas tokią įrangos partiją įsigijo 92-ais, praėjus trejiems metams po įvykių Tiananmenio aikštėje.

Atsistatydins Libano ministras primininkas ir vyriausybė

Libano ministras pirmininkas Hariri pareiškė, kad atsistatydins su visa vyriausybe. Priežastis – protestai, kurie vyksta jau dvi savaites. Juose dalyvauja iki pusės visos šalies gyventojų. Žmonės reikalauja pakeisti valdžią ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Didėja jaunų amerikiečių simpatijos socialistinėms vertybėms

Jauni amerikiečiai vis labiau simpatizuoja socialistinėms vertybėms. Tai rodo neseniai komunizmo aukų fondo atlikta apklausa. Klausimų iniciatorių nuostabai, tik 50 procentų jaunuolių teigiamai vertina kapitalizmą. Tie, kurie palaikys socialistų kandidatą rinkimuose, padvigubėjo nuo 10 iki 20 procentų per metus. Gimusieji po 1997 metų yra dar radikalesni. 64 proc. balsuotų už socialistą.

Naujos sankcijos Iranui

Persijos įlankos šalys įvedė naujas sankcijas Iranui. Iranas kaltinamas remiantis teroristus. Vašingtonas teigia neketinantis atsisakyti maksimalaus spaudimo politikos. Teheranas teigia, kad neišves kariuomenės iš Sirijos, kol Sirijos valdžia jų neprireiks.

Trečią kartą iš eilės JAV federalinis rezervų bankas sumažino savo bazinę normą

Trečią kartą iš eilės JAV federalinis rezervų bankas sumažino savo bazinę normą iki pusantro procento. Paskutinį kartą tai įvyko po devyniasdešimt aštuntųjų. Honkongo ekonomika oficialiai pateko į nuosmukio fazę. „Samsung“ ketvirtinis pelnas sumažėjo 52 procentais, o Didžiojoje Britanijoje asmenų bankrotų skaičius išaugo iki 8 metų. Anot „Reuters“, palyginti su praėjusiais metais, buvo ketvirtadaliu daugiau nemokių klientų.

Du trečdaliai Amerikos moksleivių sunkiai skaito ir supranta tekstą

Dviems trečdaliams Amerikos moksleivių sunku skaityti ir suprasti tekstą. Ši išvada padaryta Švietimo ministerijoje, remiantis naujausiais tyrimais. Tuo tarpu Čikagoje tęsiasi mokytojų streikas, jie sako, kad sąjunga bando persimesti link valdžios atstovų.

„Pagaliau naujienos“

Leave a Reply