Aktualijos

Svarbiausių naujienų santrauka (su video)

Kova dėl simbolių

Rugsėjo 10 d. Vilniuje šimtai visuomenininkų Lukiškių aikštėje surengtame mitinge reikalavo atsisakyti jau atrinkto „Laisvės kalvos“ projekto bei šioje aikštėje pastatyti Vytį.

Pasak protesto organizatorių, aikštė turi atspindėti valstybingumą, įamžinti laisvės kovų dalyvius, o šias idėjas galėtų įkūnyti tik Vyčio simbolis.

Prezidentas mato ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo spragas

Prezidentas Gitanas Nausėda per susitikimą su atsakingų institucijų vadovais aptarė per gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje išryškėjusias ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo spragas.

„Gaisras Alytuje parodė, kad sistema neveikia taip, kaip turėtų. Sukviečiau atsakingų institucijų vadovus siekdamas, kad ateityje sistema suveiktų ir mums nereikėtų tiek daug remtis herojiškomis atskirų asmenų pastangomis“, – pasakė G. Nausėda.

Kongresmenas palaiko N. Venckienę

„Aš griežtai prieštarauju praėjusią savaitę paskelbtam ekstradicijos pranešimui, nukreiptam prieš Lietuvos kovą su prekyba žmonėmis ir antikorupcinę didvyrę Neringą Venckienę“, – teigia JAV Kongreso narys Krisas Smitas, išplatintame pranešime spaudai.

Kongresmeno teigimu teisėja Neringa Venckienė „atskleidė prekybos žmonėmis tinklą Lietuvoje, kuriame dalyvavo Lietuvos vyriausybės pareigūnai ir dėl to savo gimtojoje šalyje ji patyrė politinį persekiojimą“.

ISIS lyderio sunaikinimas

JAV kariuomenė teigė sunaikinusi ISIS lyderį Al-Baghdadi Sirijoje. D. Trumpas operaciją stebėjo tiesiogiai. Rusijos gynybos ministerija abejoja, ar žinia yra tikra, ir reikalauja įrodymų.

Bagdade žuvo 60 protestuotojų

Bagdade policija šaudė kovinėmis kulkomis į žmones, protestuojančius dėl korupcijos ir nedarbo. Savaitgalį mirė daugiau nei 60 žmonių. Protestai tęsiasi beveik mėnesį. Parlamentas nesugebėjo gauti kvorumo padėties aptarimui.

Leidžiami šaudymai prie Meksikos sienos

„Newsweek“ pranešė apie Pentagono vidaus nurodymus, leidžiančius padaliniui, tarnaujančiam prie Meksikos sienos, be įspėjimo šaudyti į judančius taikinius.

Naujas milijardierius

Vienas turtingiausių planetos žmonių tapo 24 metų kinietis Erikas. Jis gavo 20 procentų farmacijos kompanijos „Sinu Boev Pharmaceutical“ kaip dovaną iš savo tėvų. Vertybinių popierių vertė yra beveik 4 milijardai dolerių. Bendrovė įregistruota Honkonge, kuri atleidžia naująjį milijardierių nuo dovanų mokesčio mokėjimo.

Priešinasi vartojimo mažinimui

Švedijos drabužių prekės ženklo „Sindom“ savininkas „Bloomberg“ interviu metu griežtai priešinosi raginimams mažinti vartojimą, siekiant apsaugoti aplinką. Tai, pasak Petersono, sukels baisias socialines pasekmes. Rusijos verslo ombudsmenas Neverovas palaikė savo kolegą iš Švedijos, tokius iškvietimus vadindamas populizmu.

Rusijos naftos pakaitalo paieškos

Baltarusija ieško Rusijos naftos pakaitalo. Anot „Belneftekhim“ koncerno, svarstomos žaliavų tiekimo iš NVS šalių, Vidurinių Rytų ir Afrikos galimybės. Minskas primena, kad Rusijos mokesčių manevras per ateinančius šešerius metus Baltarusijai kainuos 11 milijardų dolerių.

Sirijos naftos telkiniai – JAV rankose

Iš ISIS kovotojų užgrobti Sirijos naftos telkiniai jau yra kontroliuojami JAV. Pentagono vadovas pažadėjo rimtą atsakymą visoms pajėgoms, kurios pretenduos į šulinius, įskaitant Rusijos ir Sirijos kariuomenę.

Tęsiasi neramumai Čilėje

Čilėje demonstrantai, reikalaujantys vėl atsisakyti prezidento Pinier, buvo išsklaidyti netoli prezidento rūmų. Dieną prieš tai jis atleido aštuonis ministrus, įskaitant Vidaus reikalų ir Finansų ministerijos vadovus. Protesto savaitę žuvo 17 žmonių. Žala šaliai įvertinta pusantro milijardo dolerių. Sidnėjuje, Australijoje, įvyko solidarumo su čiliečiais mitingas. Netoli operos teatro susirinko apie 800 žmonių.

Bolivijoje ir toliau tęsiasi susidūrimai tarp prezidento šalininkų ir oponentų

Bolivijoje tęsiasi prezidento Moraliso, kuris buvo perrinktas naujai kadencijai, oponentų ir rėmėjų susidūrimai. Jo rinkimų konkurentas Meatas jau pripažino pralaimėjimą, o nuo 2006 m. Šalį valdantis Moralisas protestus vadina bandymu įvykdyti perversmą.

„Pagaliau naujienos“ reportažas

Leave a Reply