Aktualijos

Premjeras: jeigu Vilnius nesugeba, stadioną turi statyti valstybė

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vilniaus valdžiai nesugebant pastatyti naujo daugiafunkcinio komplekso su futbolo stadionu, jo statybos turi imtis valstybė.   

„Turi valstybė priimti sprendimą, kad toks objektas būtų pastatytas“, – ketvirtadienį Seime pareiškė premjeras. 

„Ko gera, reikalinga priimti sprendimus ir tiesiog pavesti Švietimo, mokslo ir sporto
ministerijai kartu su Futbolo federacija padaryti šį projektą valstybės investiciniu projektu ir pastatyti Vilniuje futbolo stadioną, jeigu nesugeba padaryti savivaldybė“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pareiškimus dėl Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT)  sprendimo S. Skvernelis pavadino „neadekvačiais“. 

„Seimo rinkimų kampanijos metu daryti tokius pareiškimus yra keista ir apgailėtina“, – teigė jis. 

Pirmasis Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas sako, kad minsitrų kabinetas laikėsi savo pažadų ir įsipareigojimų Nacionalinio stadiono projekte.

Vyriausybė tvirtina, kad ji pagal 2015 metų gruodžio nutarimą yra įsipareigojusi projektui skirti 53,392 mln. eurų. Anot L. Savicko, ši pozicija niekada nesikeitė.

„Vilniaus miesto savivaldybė nesugebėjo suvaldyti paties proceso ir rizikų, todėl, panašu, nusprendė kapituliuoti. Tačiau užuot pati prisiėmusi atsakomybę savivaldybė, o tiksliau – meras Remigijus Šimašius, mėgina visiškai nepagrįstai kaltę versti vienai ar kitai institucijai“, – pranešime sakė vicekancleris.

Anot jo, VPT yra nepavaldi Vyriausybei, o R. Šimašiaus užuominos, kad tarnyba esą dirba Vyriausybei, yra „nevykusi rinkiminės kampanijos pradžia“.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) įpareigojo Vilniaus valdžią nutraukti 156 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkursą.  

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply